EkoKoRespondent z Norymbergii

Targi ekologiczne BioFach

Dwa tygodnie temu w Norymberdze w Niemczech odbyły się targi certyfikowanych produktów ekologicznych. Niestety nie było nas tam ale … mieliśmy zaprzyjaźnionego korespondenta, który przywiózł nam pierniczki, mydełko z zatopionymi nasionkami lawendy i – to co najcenniejsze – wrażenia.

Targi ekologiczne BioFach

Targi BioFach podobno są ogromne – w końcu to największa ekologiczna impreza targowa na świecie (ponad 2,5 tys. wystawców i więcej niż 40 tys. odwiedzających). Służą głównie prezentacji, nawiązywaniu kontaktów i wymianie informacji – niestety nie można na nich kupować ale … można wielu rzeczy spróbować i dostać próbki prezentowanych produktów.

Targi ekologiczne BioFach

Jak wygląda dzisiejszy świat z przedrostkiem „eko”? Coraz bardziej nowocześnie, chce się podobać i chce konkurować nie tylko tym, że jest „w porządku”, ale także tym, że jest dobrej jakości, smaczny, ładny itd. czyli wszystkim, czym konkurują produkty nieopatrzone chlubnym mianem ekologicznych. Co np. można było zobaczyć?

Nie tylko żywność ale i ubrania:

Targi ekologiczne BioFach - ubrania

Bardzo funkcjonalne hamaki:

Targi ekologiczne BioFach - hamaki

Żywność bliską naturze, ale odpowiednio zaprezentowaną:

Targi ekologiczne BioFach

Targi ekologiczne BioFach

Ale i urządzenia jak np. młynki do mielenia mąki:

Targi ekologiczne BioFach - młynki do mąki

Targi trwają trzy dni. Niektórzy uważają, że trzeci dzień jest najkorzystniejszy pod względem możliwości upolowania najatrakcyjniejszych bądź też – największej ilości – zdobyczy.

Na BioFach prezentowana jest oferta z całego świata w tym m.in.: żywność ekologiczna dla sklepów specjalistycznych, sklepów spożywczych, hurtowni, supermarketów i gastronomii, uprawy ekologiczne. Oprócz tego targom towarzyszy szereg imprez towarzyszących: wykładów, degustacji, pokazów i konkursów.

Na targach nie zabrakło polskiego przedstawicielstwa reprezentowanego przez klaster „Dolina Ekologicznej Żywności” (wystawiający się w Norymberdze po raz drugi), w ramach którego zaprezentowały się poszczególne województwa.

Targi ekologiczne BioFach

Targi pod nazwą BioFach odbywają się pod patronatem Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego (IFOAM) a warunkiem dopuszczenia do udziału w targach jest spełnienie przez produkt określonych kryteriów (m.in. posiadanie odpowiednich certyfikatów UE lub IFOAM, zgodności produkcji ekologicznej. Otrzymanie takiego certyfikatu następuje dopiero po szczegółowej kontroli i spełnieniu szeregu wymogów dotyczących hodowli i przetwórstwa żywności.

Serdeczne podziękowania za materiały dla naszego Korespondenta i za mydełko z tego oto stoiska:

Targi ekologiczne BioFach

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *