Makedo – zestaw łączników do robienia czegoś z niczego

Baner Makedo

Które zabawki są najbardziej wartościowe? Zapewne te, które wyzwalają, czy też może rozwijają w naszym dziecku to, co najlepsze. Jeśli nie chcemy, aby kolejne pokolenia poprzestawały w zabawie na czesaniu tęczowej grzywy kucyka, to warto spróbować z zabawkami innego typu.

Dla wielu z nas najszczęśliwsze chwile i najfajniejsze zabawy z dzieciństwa to „prawdziwe zajęcia” typu – wbijanie gwoździ w deskę. Tropem naturalnego zamiłowania do majsterkowania, podążali zapewne producenci tej zabawki, czy może raczej – propozycji zabawy, bo samo w sobie zabawką to chyba nie jest. Makedo jest systemem złączy, który umożliwia tworzenie z powszechnie dostępnych materiałów (w wielu przypadkach śmiało mozna nazwać je odpadami) – kartonu, plastiku i tkaniny, tworzenie nowych struktur i obiektów.

Stworek wykonany z kartonowych odpadów przy pomocy łączników Makedo

Zalety Makedo są przynajmniej dwojakiego rodzaju. W sposób niekwestionowany prowokuje do kreatywności i zabawy z wyobraźnią, tworząc warunki urzeczywistnianiu pomysłów – w końcu nie wszystko da się połączyć taśmą klejącą. Ponadto pokazuje względność pojęcia „nieprzydatne” i „śmieć”, modyfikuje dziecięce wyobrażenia o – może nie tyle dobrej zabawce, ale na pewno – dobrej zabawie.

Krótki filmik o możliwościach Makedo:

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.