Recykling w Twojej firmie

Wizytówka z recyklingu

Każda firma, której zależy na tym, aby choć trochę ulżyć środowisku ma ku temu sposobność. Chociaż recykling kojarzy nam się raczej z przetwarzaniem zużytych opakowań w wielkim przedsiębiorstwie czy specjalistycznymi maszynami, są i inne możliwości. Oto recykling (czy może raczej up-cykling) na przykładzie Zielonych Migdałów oraz HO::LO.

Przywieszka z recyklingu

Zacznijmy od HO::LO, pionierów w sztuce przerabiania zużytych banerów na torby i torebki. Wygląda na to, że potrzebne im były „przywieszki”, takie metki przyczepione do torby (znane na przykład ze sklepów odzieżowych). Zespół HO::LO, zamiast szukać agencji, która zaopatrzy ich w kartonik z gustownie wydrukowanym logo, inskrypcją oraz krótkim opisem, rozejrzał się dookoła i dostrzegł stos kartonowych pudeł. Te, po przycięciu ich nożyczkami, w połączeniu z zakupionymi niewielkim kosztem stemplami, przeobraziły się w eleganckie metki. Doskonale licują z torbami z banerów, ale na pewno nie tylko z nimi.

Przywieszka z recyklingu

Przykład drugi, z własnego podwórka. Zielone Migdały, przed wrocławskim Green Campem potrzebowały wizytówek. Lub czegoś, co będzie je skutecznie udawać. Technologia analogiczna do przedstawionej powyżej: stary kartonik, przycięty do rozmiarów standardowej wizytówki oraz stempel z odpowiednią treścią. Krótki termin zmusił nas do wykorzystania pieczątki ekspresowej (wyższy koszt), ale dla efektu końcowego na pewno było warto.

Wizytówka z recyklingu

Jak widać, niewielkim kosztem i odrobiną nakładu własnej pracy można uzyskać bardzo ciekawy rezultat. W przypadku wizytówek, ich niecodzienny wygląd sprzyja nawiązywaniu rozmowy (sprawdzone!). W tym i w każdym innym przypadku dajemy jasny przekaz, że sprawy związane z ochroną środowiska są dla nas ważne. Co więcej, w ten sposób można ulżyć nie tylko środowisku, ale też własnemu portfelowi!

Tym artykułem inaugurujemy nową kategorię na Zielonych Migdałach – Firma. Mamy nadzieję, że już niedługo zapełni się w niej od wskazówek i porad, jak choć trochę przekształcić małe i duże przedsiębiorstwo w trochę bardziej przyjazne środowisku.

Zobacz również:

1 thought on “Recykling w Twojej firmie

    rewolta

    (16 listopada 2009 - 20:49)

    bardzo ciekawe wykorzystanie kartoników :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *