Solarna torba FLAP

Solarna torba FLAP

FLAP – Flexible Light And Power to solidna torba, która oprócz funkcji do jakiej przywykliśmy, może dostarczać również energii elektrycznej i światła. Kolejny, nikomu niepotrzebny gadżet? Wszystko zależy od tego, kto będzie torby FLAP używać. Została ona bowiem stworzona z myślą o tych, którzy dostępu do elektryczności nie mają w ogóle, lub w bardzo ograniczonym zakresie.

Solarna torba FLAP

FLAP został opracowany wspólnymi siłami trzech organizacji – Tmibuk2, Pop!Tech oraz Portable Light Project. Timbuk2 to firma od 20 lat produkująca wytrzymałe torby miejskie. Początkowo przeznaczone dla kurierów rowerowych, z czasem trafiły do „mainstreamu” ale nadal charakteryzują się wytrzymałością i prostotą konstrukcji. Nieformalne stowarzyszenie ludzi czynu i pomysłu Pop!Tech skupia się z kolei na przyspieszeniu pozytywnych zmian cywilizacyjnych, które zachodzą dzięki najnowszym technologiom. I wreszcie Portable Light Project – organizacja non-profit, która za cel stawia sobie dostarczenie materiałów i technologii, które umożliwią najuboższym regionom świata korzystać z dobrodziejstw odnawialnego źródła energii, jakim jest promieniowanie słoneczne.

Solarna torba FLAP

Torba FLAP posiada mocowaną na rzep klapę (czyli również tytułowy FLAP), która ma wszyty elastyczny panel słoneczny, akumulatorki i lampkę LED. Torby można używać jako torby – wtedy panel ładuje wbudowany akumulator. Wieczorem klapę można odłączyć od torby i dzięki elastyczności panelu, uformować w stojak z odbłyśnikiem. Dzięki takiemu urządzeniu można czytać, uczyć się lub po prostu korzystać ze źródła światła, które nic nie kosztuje. A dla ubogiej rodziny może to oznaczać, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będzie można przeznaczyć na lekarstwa lub edukację. Dobra idea, w bardzo dobrym wykonaniu.

Solarna torba FLAP

Dostępne będą dwa modele – z panelem słonecznym o mocy 2 i 4 W. Obie pozwolą na 10 godzin świecenia jasnej diody LED, różny będzie tylko czas ładowania – odpowiednio 6-7 oraz 3 godziny. Oprócz lampy, torba FLAP może służyć również jako źródło elektryczności dla urządzeń zasilanych przez USB. Torba solarna FLAP, za Inhabitat.

PopTech FLAP bag introduction: a collaborative project with Portable Light Project and Timbuk2 from PopTech on Vimeo.

Zobacz również:

2 thoughts on “Solarna torba FLAP

  Torba solarna od HO::LO

  (9 stycznia 2010 - 16:51)

  […] Elektra*Kandida widoczna na załączonym obrazku. Coś podobnego do opisywanej nie tak dawno solarnej torby Timbuk2, tyle że jeszcze lepsza. Tutaj solidny materiał, z którego produkuje się banery reklamowe […]

  Kalina

  (3 marca 2010 - 09:24)

  Gdzie można kupić takie torby?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *