Ładowany słonecznie telefon komórkowy Samsung

Telefon ładowany energią słoneczną - Samsung Blue Earth

Samsung wyprodukował telefon komórkowy, który ładuje baterie poprzez wbudowany panel fotowoltaiczny. Telefon nazywa się Blue Earth (Błękitna Ziemia) i posiada dotykowy ekran, a słoneczna ładowarka to nie jedyna cecha, która sprawia, że warto o nim napisać.

Prawie cała powierzchnia tylnej części telefonu Blue Earth przykryta jest ogniwami fotowoltaicznymi, które mają za zadanie ładować akumulator. Z przodu mamy duży, dotykowy wyświetlacz, na którym oprócz funkcji znanych z innych telefonów będzie można obliczyć swoją emisję CO2. Telefon wbudowanym krokomierzem przeliczy również dla nas ile drzew uratowaliśmy wybierając spacer zamiast samochodu. Ale na tym nie koniec.

Telefon ładowany energią słoneczną - Samsung Blue Earth

Producent zapewnia, że obudowa telefonu wykonana została z poddanych recyklingowi butelek PET i nie zawiera substancji toksycznych (takich jak związki bromu, beryl i ftalany). Samo opakowanie natomiast ma być wyprodukowane w całości z powtórnie przetworzonej makulatury.

Użytkownik w bardzo łatwy sposób będzie mógł przełączyć telefon w tryb oszczędzania energii. Ciekawe, czy Samsung pomyślał o zapewnieniu antypoślizgowego „frontu” telefonu. Wszakże na pewno często może się zdarzać, że będziemy mieć możliwość położenia telefonu „twarzą do dołu” na pochyłej powierzchni, np. w samochodzie pod przednią szybą. Jeszcze ciekawsze jest to, czy inni producenci telefonów pójdą w ślady Samsunga i zaoferują podobne rozwiązania. Niebieski, ale jednocześnie zielony Samsung Blue Earth, za Inhabitat.

Zobacz również:

5 thoughts on “Ładowany słonecznie telefon komórkowy Samsung

  ekomania

  (14 marca 2009 - 14:56)

  Chcę go mieć ;-)

  Kyvaith

  (5 maja 2009 - 15:13)

  Fajny!

  popola_123

  (3 stycznia 2011 - 16:02)

  A jaka to marka… Od tygodni szukam fajnego telefonu. Nie mogę: sidekicka, noka97 itd… Ale ten będę mogła ;))))

  anka

  (9 lutego 2011 - 23:00)

  fajowy

  kama

  (24 września 2013 - 15:32)

  będę miała podobnyyy…..HEH xd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *