Słoneczna ładowarka Energizer

Solarna ładowarka akumulatorków, popularnych paluszków, firmy Energizer

Dziwi mnie, dlaczego firmy produkujące akumulatorki i niekiedy też ładowarki sieciowe z takim opóźnieniem reagują na rosnący popyt na ładowarki zasilane energią słoneczną. Mają przecież jeden z zasadniczych składników takiego urządzenia – akumulatorki właśnie, które mają za zadanie gromadzić energię pochodzącą z ogniwa fotowoltaicznego. Jeden z wiodących producentów baterii i akumulatorków Energizer, zamierza w 2009 roku wprowadzić na rynek uniwersalną ładowarkę z wbudowaną baterią słoneczną.

Solarna ładowarka akumulatorków, popularnych paluszków, firmy Energizer

Jak na razie niewiele jeszcze wiadomo na temat szczegółowych charakterystyk urządzenia. Na pewno będzie wyposażone w port USB, co umożliwi ładowanie całej gamy urządzeń (np. iPodów). Wygląda również na to, że ładowarka będzie mieć wbudowaną latarkę. W przypadku braku słońca będzie można awaryjnie ładować akumulatorki z gniazdka elektrycznego.

Solarna ładowarka akumulatorków, popularnych paluszków, firmy Energizer

Naładować będzie można popularne „paluszki” AA oraz mniejszą odmianę – AAA. Dobrym pomysłem jest możliwość ustawiania ogniwa tak, aby jak najefektywniej „łapało” promienie słoneczne. Komplet z dwoma akumulatorkami Energizer ma kosztować ok. 50 USD (ok. 150zł). Za Engadget.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

2 thoughts on “Słoneczna ładowarka Energizer

  ekomania

  (2 stycznia 2009 - 17:36)

  Dobra wiadomość na początek roku, chętnie kupię taką ładowarkę.

  www.jestemdobry.pl

  (29 stycznia 2009 - 21:43)

  Swietny pomysl, oby wiecej takich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *