Allegro się zazieleniło

Logo All For Planet, fundacji Allegro.pl

Allegro znają chyba wszyscy. Na tym największym serwisie aukcyjnym, każdej minuty jakiś przedmiot zmienia właściciela. Od niedawna, użytkownicy Allegro mają możliwość w prosty sposób wspomóc działanie fundacji All For Planet, która została powołana przez sam serwis Allegro. Fundacja zebrane pieniądze przeznaczy na jeden z czterech eko-projektów – zwycięzcę wskaże głosowanie użytkowników.

All For Planet udało się zgromadzić 500 tysięcy złotych. Ta niebagatelna kwota może wspomóc następujące przedsięwzięcia:

  • tworzenie ścieżek rowerowych w Wielkopolsce
  • ratowanie kasztanowców w Poznaniu
  • rewitalizacja zabytkowego parku w Bytomiu
  • dodrzewianie lasu komunalnego w Gliwicach

Jak na razie na prowadzeniu są ścieżki rowerowe dla Wielkopolski. O samych projektach wiadomo niewiele. Najkonkretniej brzmi dolesienie gliwickiego drzewostanu, które polegałoby na posadzeniu 120 dębów. Dotacje mogą pochodzić zarówno od sprzedających (w treści aukcji pojawia się wtedy informacja o wsparciu fundacji) oraz kupujących (wtedy informacja widoczna jest na stronie o użytkowniku).

Na All For Planet znaleźć można również lokalizator punktów odbierających kłopotliwe odpady. Jeśli musicie pozbyć się akumulatorów, azbestu, elektroniki, gruzu, makulatury, nieczystości płynnych, odpadów komunalnych lub przemysłowych, czy złomu – możecie sprawdzić w jakim województwie i mieście znajduje się firma, która poradzi sobie z takim problemem. Niestety firm w bazie jest niewiele – np. makulatura w woj. mazowieckim, w Warszawie zwraca tylko jedną firmę. Przydałby się przycisk „Dodaj firmę” lub coś więcej niż sam adres punktu.

Strona zawiera również słownik od A do Ż. Każda literka to porada, informacje lub ciekawostki na temat związany z ochroną środowiska. Jest też dział z eko-grami. Możemy ratować biedronki przed plamami oleju lub segregować odpady. Gierki są niestety raczej mało wciągające. Ach, gdyby tak ekologiczna wersja Desktop Tower Defense!

Podsumowując, z pewnością Allegro zasłużyło sobie na oklaski. Każda taka inicjatywa to krok w dobrym kierunku. Jeśli zebrane przez fundację pieniądze zostaną z głową wykorzystane, tak aby efekt tego był widoczny i jednoznaczny – tym lepiej dla środowiska i Allegro. W All For Planet brakuje informacji, np. map tych parków, lasów i ścieżek, zdjęć oraz danych na temat samej fundacji. Miejmy nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *