Segreguj odpady z Ovetto

Kosz do segregowania odpadów Ovetto

Ovetto, po włosku jajo, to bardzo pomysłowy pojemnik do segregowania śmieci. Projektant, Gianluca Solli, zdecydował się stworzyć to domowe centrum recyklingu z powtórnie przetworzonego polipropylenu. W zgrabnym jaju udało mu się schować trzy osobne, odchylane pojemniki.

Kosz do segregowania odpadów Ovetto

Ovetto zapewne najlepiej czuje się w nowoczesnej, dość dużej kuchni. Tym nie mniej, stanowi krok w dobrym kierunku. Nadal zbyt często recykling i segregacja odpadów kojarzy nam się z szarymi kubłami i foliowymi workami. Tutaj mamy jasne kolory i ciekawy wygląd – od razu chce się przeznaczyć np. czerwoną kieszeń na plastiki, niebieską na szkło a żółtą na papier. Ovetto zostało zaprezentowane na londyńskim Desing Festival, ale już można je kupić za 150 funtów na stronie lifestylebazaar.

W tej chwili na rynku nie ma zbyt dużego wyboru domowych pojemników do segregowania odpadów z oddzielnymi przegródkami. Udało nam się znaleźć jedynie produkt firmy Luna, który ma postać większego kosza na śmieci z klapką. Jeśli znacie inne produkty tego typu, podzielcie się z nami wiedzą w komentarzach! Ovetto, za Inhabitat.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

8 thoughts on “Segreguj odpady z Ovetto

  Divide

  (13 października 2008 - 23:44)

  Ikea w serii rationell [1] ma całkiem sprytny system pojemników w dwóch rozmiarach, z pokrywkami i bez, a do tego specjalne szyny do mocowania na drzwiach lub wysuwanego z szafki, także na tacy. Niestety na stronie nie mogę znaleźć żadnego takiego systemu zestawionego w pojemniki do recyklingu, ale widziałem taki układ w sklepie we Wrocławiu na Bielanach i wydawał się całkiem funkcjonalny.

  [1] http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/range/10379/11478/

  ZieloneMigdały

  (14 października 2008 - 00:20)

  Racja, jest też IKEA i Rationell, dzięki! Na pewno bardziej funkcjonalne od zwykłego kubełka na śmieci.

  awee

  (14 października 2008 - 01:21)

  ZieloneMigdały

  (14 października 2008 - 11:32)

  @awee – super znalezisko! Rozwiązanie podobne do tego z IKEA, oprócz podanego przez Ciebie linku, mają również nieco inny model (ten sam tym, inne rozmiary kubełków na odpady).

  ekomania

  (2 stycznia 2009 - 18:04)

  W supermarketach mozna tez znalezc kosze na smieci do segeregacji firmy curver: http://www.curver.com/# .
  Kupilsmy w Realu taki z trzema wyjmowanymi koszami, w ktorych trzymamy szklo i plastik. Niestety te pojemniki maja stosunkowo mala pojemnosc, wiec przydalaby sie jeszcze zgniatarka do plastiku, zeby nie trzeba bylo oprozniac kosza co drugi dzien. Ale i tak jest to jakies rozwiazanie, zwlaszcza do malego mieszkania.

  cento

  (15 listopada 2009 - 23:26)

  Każdy zestaw do segregowania odpadów powinien być wyposażony w zgniatarkę do „Petów”, puszek aluminiowych, czy kartonów „tetra”.
  Oszczędzi to miejsce w pojemnikach, czas, kasę na worki i za wywóz odpadów.
  Zamiast 10 butelek plastikowych do kosza zmieści się ich 50.

  Teresa

  (18 października 2010 - 10:28)

  Kosz „Ovetto” jest już dostępny w Polsce, jego dystrybutorem jest firma Aberro.
  Segregując odpady mamy możliwość wywierania pozytywnego wpływu na stan środowiska naturalnego a także zmniejszenia opłat za wywóz śmieci.
  Kosz „Ovetto” jest wykonany z przetworzonego materiału, ma kształt jaja, jest przedmiotem bardzo atrakcyjnym wizualnie, a zarazem użytecznym – jest obrotowy, posiada zgniatacz do plastikowych butelek pozwalający zmniejszyć ilość odpadów.
  „Ovetto” ma różne warianty kolorystyczne – może być np. wesoło kolorowy, elegancki biały lub lśniąco srebrny; posiada specjalne oznaczenia dla różnego typu odpadów.
  Kosz jest przystosowany do użytkowania także przez dzieci, łatwo wyrabia nawyk segregacji odpadów, uczy szacunku do środowiska.
  „Ovetto” może być stosowany we wszelkich wnętrzach np. mieszkaniach, domach, biurach, sklepach, centrach handlowych, przedszkolach, szkołach itp. oraz na zewnątrz.
  Obecnie obowiązuje promocyjna cena!
  Zapraszam do odwiedzenia strony http://www.aberro.pl i zabrania głosu na forum na temat „Ovetto” lub każdy inny związany z ekologią.
  Pozdrawiam
  Teresa, Aberro

  arek

  (24 maja 2013 - 09:19)

  bardzo drogie rozwiązanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *