People's Design Award 2008

Logo Pople's Design Award, Inhabitat i Strida

Ruszyła kolejna edycja People’s Design Award, czyli głosowanie na najlepszy projekt/produkt/ideę. Głosować może każdy i każdy może zgłosić swojego kandydata. Plebiscyt organizuje nowojorskie muzeum Cooper Hewitt, które jest częścią Instytutu Smithsona. Wśród zgłoszeń, jak zwykle jest kilka interesujących przykładów, które mogą zainteresować czytelników Zielonych Migdałów.

Na obecną chwilę, na czwartym miejscu znaleźć można Inhabitat, z którego sami czerpiemy często inspiracje i materiały. Głosować można (trzeba!) na składak Strida oraz na innowacyjny rower trzykołowy Aquaduct (opracowany przez IDEO), który podczas jazdy oczyszcza wodę. W ścisłej czołówce jest również projekt Replate, który propaguje ideę dzielenia się żywnością, której sami nie zjemy.

Zgłoszony został paryski system wypożyczania rowerów Velib, o którym powinniśmy napisać oraz olimpijski basen Water Cube i pieluszki gDiapers, o których już napisaliśmy. Myślę, że każdy znajdzie tam coś, co zwróci (lub już zwróciło) jego uwagę. A jeśli nie znajdzie, niech zgłosi własną propozycję! Pople’s Design Award, za TreeHugger.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *