Na rowerze do IKEA

Wózki sklepowe IKEA

Do tego namawiamy każdego, kto tylko wybiera się na zakupy na tyle małe, że zmieszczą się na rower albo na tyle duże, że i tak potrzebny będzie transport. Szczególnie jednak do jeżdżenia rowerem do IKEA namawiamy… pracowników IKEA. Zwłaszcza tych, którzy w tym miesiącu dostaną od firmy rower na własność.

Dziś rano otrzymaliśmy informację, że 1600 pracowników IKEA w Polsce dostanie w prezencie od swojej firmy rower. Ma to związek z dobrymi wynikami finansowymi i jest wstępem do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22 września) i Dnia bez Samochodu (22 września). IKEA po raz kolejny daje dowód na to, że środowisko naturalne jest dla niej ważne.

Jak informuje nas rzecznik prasowy IKEA, pracownicy oprócz rowerów, otrzymali również film „Niewygodna prawda” oraz zestawy energooszczędnych świetlówek kompaktowych. Cały pomysł to bardzo cenna inicjatywa, która miejmy nadzieję, spotka się z uznaniem wśród pracowników. Na pewno pomogłoby, gdyby przykład szedł z góry, a sama IKEA kontynuowała prace nad zachęceniem nie tylko pracowników ale też klientów do dojazdów rowerem.

Można pomyśleć o parkingu dla rowerów. Zadaszonym, z sensownymi stojakami do których można przypiąć rower. Najlepiej, jeśli taki parking zlokalizowany by był tak, żeby niezbyt wygodnie było przez niego przechodzić osobom przyjeżdżającym samochodem. Dlaczego? Każdy, kto parkuje rower, mógłby brać z automatu (takiego, jak np. na poczcie) bilecik, który gwarantowałby mu zniżkę, lub darmowy transport zakupów (oczywiście odpowiednio dużych). Zniżka mogłaby też obejmować posiłek regeneracyjny w barze IKEA, a zapewne pomysłów można mieć jeszcze więcej…
Foto(CC): Robby Garbett

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

2 thoughts on “Na rowerze do IKEA

  Pracownik

  (10 listopada 2009 - 22:29)

  Pięknie,ale czy Ikea to faktycznie raj dla pracowników? Zajrzyjcie na http://www.czyikeajestok.pl żeby przekonać się jak jest naprawdę:-(

  ZieloneMigdały

  (2 grudnia 2009 - 20:00)

  Szanowny „Pracowniku” firmy Solid (czy może raczej pracowniku agencji Think Kong?)- nie bardzo rozumiem dlaczego to akurat IKEA stała się Waszym celem. Przecież tak samo, jak w IKEA, pracujecie w wielu innych firmach. Czekamy zatem na wysyp serwisów www i kont na Facebooku „czy supermarket X jest praktyczny?” oraz „czy bank y daje żyć?”. Pracownicy firmy Solid nie są pracownikami firmy IKEA, tak samo, jak nie są pracownikami supermarketów, czy banków, w których pełnią „służbę”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *