Posadź drzewko na Dzień Ziemi

Tree City - Voxphoto

Już niedługo kolejny Dzień Ziemi (22 kwietnia). Kraków z tej okazji zyska 18 drzew, które dadzą początek naszemu odcinkowi modelowej alei drzew prowadzącej na Morawy i aż do Wiednia. W Warszawie z kolei odbędzie się tradycyjny festyn na Polach Mokotowskich (27 kwietnia).

Aleja drzew z Krakowa przez Morawy do Wiednia to inaczej projekt Greeways – szlak rowerowy o długości 700km. Wzdłuż całej trasy mają być sadzone drzewa, a po polskiej stronie koordynowane jest to przez fundację Aeris Futuro. Wydaje się, że 18 drzew to niewiele, ale w tym przypadku nie są to maleńkie sadzonki, a dorosłe drzewa o wysokości 4m! Dzięki temu mają one większe szanse na przyjęcie się w miejskim środowisku. Sadzenie odbyło się 18 kwietnia, a dowiedzieliśmy się o nim dzięki krakoff.info.

Mapa obchodów Dnia Ziemi 2008 w Warszawie

W Warszawie festyn z okazji Dnia Ziemi odbędzie się 27 kwietnia na Polach Mokotowskich. Zmianie ulegnie nieco formuła festynu – stoiska mają być poświęcone wyłącznie sprawom związanym ze środowiskiem. Chętni będą mogli otrzymać sadzonkę drzewka – będzie ich w sumie 10 000 (sosny, świerki i modrzewie). Z kolei na stoisku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, za 20 sztuk zużytych baterii będzie można dostać sadzonkę rośliny balkonowej. W sumie, na odwiedzających czekać będzie 21 punktów informacyjnych, edukacyjnych i z prezentacjami. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Dnia Ziemi.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *