Przenośny odtwarzacz dla Eko-geeków

Słoneczny odtwarzacz

Nowoczesne technologie dostarczają nam mnóstwo nowych możliwości, które jednakowoż wymagają dostarczenia energii elektrycznej. Przenośne urządzenia, idealne dla podróżujących i podróżników muszą być jakoś zasilane a najlepiej, gdyby to zasilanie nie było zależne od elektrycznego gniazdka. Wtedy z pomocą może przyjść urządzenie takie jak EM-SOL1GIG.

EM-SOL1GIG to urządzenie odtwarzające muzykę, zdjęcia i filmy. Ładowanie akumulatorów odbywa się dzięki wbudowanym panelom fotowoltaicznym. Samo urządzenie wyposażone jest w 2GB pamięci, która może być powiększona o kolejne 2GB za pomocą dodatkowej karty pamięci SD. Ekran ciekłokrystaliczny (3,5”) wyświetla obraz w maksymalnej rozdzielczości 320×240 (AVI, MPEG, JPG, BMP, GIF). EM-SOL1GIG odtwarza muzykę w najpopularniejszych formatach – MP3, WMA a dodatkowo umożliwia również czytanie plików tekstowych w formacie TXT. Z ciekawych funkcji, multimedialny odtwarzacz emuluje również niektóre starsze gry wideo (SEGA), ma funkcję dyktafonu i wbudowaną latarkę LED.

Słoneczny odtwarzacz

Bardzo dobrym pomysłem jest wyposażenie EM-SOL1GIG’a w możliwość ładownia baterii w innych urządzeniach. Po rozłożeniu i wystawieniu paneli na działanie promieni słonecznych, możemy doładować akumulatory Litowo-Jonowe w telefonie czy aparacie. Ładowania odbywa się przez złącze USB – przewód ma różne końcówki a napięcie można regulować (4.5V, 5V, 6.3V, 9V). Złożony odtwarzacz ma wymiary 94x140x28mm. EM-SOL1GIG, za Futureblog.pl.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

3 thoughts on “Przenośny odtwarzacz dla Eko-geeków

  cito1

  (29 marca 2008 - 14:13)

  Mobilna ładowarka wielkości walizeczki, sprytne. Żeby tylko jeszcze to słońce było…

  sonic

  (30 marca 2008 - 13:50)

  Pomysł świetny szkoda tylko, że urządzenie trza rozkładać do ładowania. Zamieszczono w nim praktycznie wszystko, brakuje tylko aparatu i funkcji telefonu i był by jak scyzoryk McGivera. Cito słońce wcale nie jest tu potrzebne wystarczy domowe oświetlonko i działa http://youtube.com/watch?v=QeLZSuJqUJE Słońce by się przydało do poprawienia humorów :)
  A jak kogoś interere funkcja samej ładowarki to można takie coś kupić u nas na allegro i ebay, choć 300zł za ten player to nie dużo spodziewałem się wyższej kwoty.

  cito1

  (12 kwietnia 2008 - 14:19)

  Zamienię na nówkę XP :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *