Animowane zwierzęta ratują planetę

Animals Save The Planet - ekran tytułowy

Animal Planet razem z twórcami Wallace&Gromit, stworzyli serię jedenastu krótkich filmików pokazujących, jak wcielać swój proekologiczny światopogląd w czyn. Bohaterami animowanej serii są różne zwierzęta występujące w swoim naturalnych środowiskach, sygnalizujące nasze ludzkie problemy i ich pozytywne dla planety rozwiązania. Narracja jest prowadzona przez brytyjską aktorkę Dawn French a w rolach głównych występują zabawne postacie, wykreowane przez Aardman Animations’ Creature Comforts. Odcinki The Animals Save the Planet będą emitowane przez Animal Planet w bieżącym miesiącu.

To nieźle zrobione, przyjemnie się oglądające, lekkie historyjki niosące ważne treści w nieprzytłaczającym opakowaniu. Są na tyle sympatyczne w odbiorze, że prawdopodobnie trafią do rzesz niekoniecznie ze względu na przekaz – i o to tak naprawdę chodzi, niech reszta dokona się niejako „przy okazji”. Nam przyjemnie było popatrzeć na kangura na zakupach – oczywiście z własną torbą, niedźwiedzia – który przesadził z ogrzewaniem igloo i został za to srodze ukarany czy biorącego prysznic bardzo wdzięcznego, choć nieco samolubnego, hipopotama.

Animals Save The Planet - ekran tytułowy

Zamieściliśmy jeden z filmów ale jeśli ktoś ma ochotę to może obejrzeć wszystkie tutaj: Animals Save The Planet

Za: Treehugger

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

4 thoughts on “Animowane zwierzęta ratują planetę

  cito1

  (9 marca 2008 - 22:16)

  Tak, edukacja najważniejsza „czym skorupka nasiąknie tym na starość trąci” czy jakoś o Jasiu co to potem Jan nie umie…
  ps.
  A ja nawiedziłam Wawę i nawet pytałam o B.
  :(

  ZieloneMigdały

  (9 marca 2008 - 23:08)

  cito1 – z radością witamy po przerwie. Jeśli pytałaś o Bartka – „naczelnego” ZM, to czujemy się zaintrygowani – gdzie? i dlaczego go nie znalazłaś? bo a jakże, pojawiał się ostatnio w Warszawie – dość wystawnie nawet ale widać nie dosyć wystawnie …

  Jagoda

  (15 marca 2008 - 14:19)

  świetne filmiki:)

  cito1

  (16 marca 2008 - 14:36)

  No gdzie, no w A. toż tam już nie wystawia :) jakby dał akcent na „dosyć”
  :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *