Przeprowadzka na rowerach

Rower CleverCycles

Przeprowadzka. Jeden z poważniejszych momentów w życiu. No chyba, że ktoś cały dobytek mieści w jednej walizce. Jeśli jednak rzeczy jest więcej, potrzebny będzie transport. I tu pojawia się wybór: mała ciężarówka, duża ciężarówka, czy … rowery. Ostatnia opcja tylko na pierwszy rzut oka wydaje się być absurdalna.

Grupa osób z rowerami. Najlepiej, jeśli rowery mają bagażniki, xtracycle, przyczepki lub są takie, jak ten na obrazku powyżej. Ktoś powie, no dobrze, doniczki to jedno, a na przykład taka lodówka? I na lodówkę znajdzie się sposób – można ją zapakować na przyczepkę rowerową albo przewieźć klasycznym, holenderskim bakfietsem (udźwig 300kg!).

Klasyczny bakfiets od WorkCycles

A na dowód, że przeprowadzki rowerowe są naprawdę możliwe, dwa filmy. Dość stare (2005 rok), ale świetnie na nich widać, że taka przeprowadzka to nie tylko oszczędność pieniędzy i paliwa. Jest to też świetna okazja do zabawy! Znalezione na TreeHugger.com.

A jeśli ktoś się zastanawia, jaki ciężar można ciągnąć rowerem, polecam kalkulator. Podobno przy niezłej kondycji można podczepić 450kg (!) i nadal jechać po płaskim prawie 10km/h. W terenie górzystym zalecamy wspomaganie.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

2 thoughts on “Przeprowadzka na rowerach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *