Ziemia 3D na Twoim stole

Drewniany model 3D fragmentu ziemi

Jeśli ktoś robił gipsowy pagórek w szkole podstawowej, to zapewne czuje te klimaty. Ucieszą się również Ci, co lubią mapy albo po prostu – mają swoje ulubione miejsce na Ziemi. Earth Bowl to przestrzenny model terenu wykonany w drewnie.

Zrobi go dla nas firma Fluid Earth jeśli zgodzimy się oddać jej 189 euro z naszego portfela. Pomysł ten funkcjonuje w oparciu o nieoceniony serwis Google Maps, przy pomocy którego wskazujemy dowolny fragment powierzchni Ziemi. Realizująca zlecenie firma stworzyła w tym celu przyjazną nakładkę na Google Maps, która prowadzi nas krok po kroku do sprecyzowania naszego zamówienia. W zasadzie sprowadza się to niemal tylko do wpisania nazwy miejscowości, która nas interesuje i skali w której chcemy otrzymać ostateczny efekt – zarówno tej poziomej jak i pionowej (żeby model nie był ani zbyt płaski ani zbyt urozmaicony, w zależności od typu terenu).

Drewniany model 3D fragmentu ziemi

Ostateczny efekt cieszy oko pięknym kawałkiem drewna zabezpieczonym tylko naturalnym olejem, podkreślającym piękno słoi i naturalnego koloru. No a dodatkowo mamy widok z lotu ptaka w zasięgu ręki. Fluid Earth znalezione na Treehugger.

Zobacz również:

2 thoughts on “Ziemia 3D na Twoim stole

  Jagoda

  (13 stycznia 2008 - 00:27)

  fajny pomysl
  troche drogo to wychodzi….

  cito1

  (14 stycznia 2008 - 22:10)

  Jeszcze mi brakuje zabarwienia bejcą wskazującego na wys terenu :)
  Na moich ulubionych miejscach by weszło jedno jabłko :) na szczyt góry :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *