Irlandia bez żarówek od 2009 roku

Zakaz żarówek tradycyjnych w Irlandii od 2009 roku

Irlandia, dla wielu naszych rodaków nowa ojczyzna, chce wprowadzić w życie ambitny plan. Od 2009 w Irlandii ma zacząć obowiązywać zakaz sprzedaży tradycyjnych żarówek. Irlandczycy będą zmuszeni wymienić swoje źródła światła w domach i biurach na energooszczędne.

Do wyboru mieć będą coraz większą gamę kompaktowych świetlówek energooszczędnych i żarówki z diodami LED. Wydawało by się, że wszyscy powinni być zadowoleni. Zmniejszy się zużycie energii – oznacza to mniejsze zanieczyszczenie atmosfery, niższe rachunki za prąd…

Okazuje się, że zawsze znajdą się tacy, którzy szukają dziury w całym. A to, że przymus, a to, że tak naprawdę te energooszczędne żarówki są gorsze od zwykłych bo zawierają rtęć. Najbardziej jednak spodobał mi się komentarz, sugerujący, że w kraju o chłodnym klimacie (takim jak Irlandia), tradycyjne żarówki są lepsze, bo -uwaga- pomagają ogrzać dom. Za Inhabitat.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

4 thoughts on “Irlandia bez żarówek od 2009 roku

  zet

  (21 grudnia 2007 - 15:33)

  wesołych świąt

  ZieloneMigdały

  (21 grudnia 2007 - 16:18)

  aaa, dziękować, dziękować, wzajemnie :)

  cito1

  (22 grudnia 2007 - 12:56)

  Ja również przynoszę życzenia świąteczne.
  Życzę nadal werwy, energii przy prowadzenia stronki, którą zarażacie maluczkich takich jak ja i moi znajomi.
  Stale to powtarzam i nic tego nie zmieni, że jesteście wzorcem i ulubioną eko stroną.
  :*

  żarówka

  (25 września 2012 - 19:20)

  Niestety ale żarówka tradycyjna jest lepsza. Kilkugodzinna praca nad drobnymi elementami albo wykonywanie drobiazgowych rysunków technicznych, przy świetlówce energooszczędnej to zabójstwo dla oczu. Moja praca polega na drobiazgowym dłubaniu i niestety zmuszona jestem szukać nielegalnych żarówek tradycyjnych w szarej strefie, bo tylko takie zapewniają odpowiednie oświetlenie, a na prawdę wypróbowałam wszystkie wersje energooszczędnych. Inna sprawa, że świetlówki są świetne jako oświetlenie główne lub do rozjaśniania tła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *