Dziś Blog Action Day

BlogActionDay na rowerowo

Chwilę się zastanawiałem o czym tego dnia napisać. W końcu zdecydowałem się na jeden z moich ulubionych tematów – rowery! Dziś, w Blog Action Day, Zielone Migdały mają przyjemność przedstawić: zieloną falę dla rowerów, 75. urodziny Campagnolo, coś od Brooks’a (ale nie siodełka) i filmik z Youtube’a.

Zacznijmy od fali. W Kopenhadze, na ulicach z ruchem rowerowym przekraczającym 15000 rowerów dziennie (15 tysięcy rowerów dziennie?!?) sygnalizatory są tak ustawione, że jadąc 20 kilometrów na godzinę przejeżdżamy cały czas na zielonym. Zamiast komentowania, jak taka fala wyglądałaby w Warszawie, poniżej obrazek z Essex. Prostokątne, niebieskie tabliczki upominają rowerzystów, aby zeszli ze swych maszyn przy przekraczaniu wjazdów na posesję (?). Zdjęcie pochodzi stąd.

Zsiadaj rowerzysto - znak drogowy

Campagnolo, to włoska firma produkująca przeróżne części rowerowe, między innymi obręcze do kół. I to właśnie obręcz ich topowej linii Bora jest głównym bohaterem 75. rocznicy urodzin firmy. Ogłoszono konkurs na projekt malowania obręczy – teraz można głosować na finalistów. Ja już zagłosowałem (strona po włosku).

Konkrus Campagnolo Bora

Brooks – firma kojarzona głównie z drogimi, ładnymi skórzanymi siodełkami rowerowymi produkuje również sakwy rowerowe. I dobrze, bo sakwy powszechnie dostępne w sklepach rowerowych nie bardzo pasują do eleganckich, miejskich rowerów – a tych przecież przybywa! Poniżej sakwy wg Brooks’a

Sakwy rowerowe Brooks

Wreszcie filmik, a właściwie to wideoklip. Oczywiście z rowerem w roli głównej. I nasze „przesłanie” na Blog Action Day – jeźdźmy rowerami! A te wszystkie znaleziska pochodzą ze świetnego bloga Velorution.biz.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *