Czysta woda zdrowia doda

Rurka oczyszczająca wodę - Lifestraw

Wydaje się proste, prawda? Idziemy do kranu i już, gotowe. Niektórzy pewnie nawet nie gotują, tylko piją prosto z kranu. Tymczasem, na świecie ponad miliard ludzi nie ma dostępu do wody pitnej…

Czasami po prostu jest mało wody, tak jak w Darfurze. Często jednak woda jest, ale nie nadaje się do spożycia. Studnie, rzeki, stawy – niezastąpione źródła czerwonki, cholery, duru brzusznego czy biegunki. Na szczęście coraz częściej pojawiają się projekty, które mają szansę poprawić warunki bytowe ubogich ludzi.

Pisaliśmy niedawno o słonecznej butelce, która dezynfekuje wodę. Dziś coś uzupełniającego – Lifestraw. Spragniony człowiek nie chce czekać cały dzień, aż woda w butli będzie oczyszczona. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest właśnie rurka Lifestraw. Działa według bardzo prostej zasady – zasysana ustami woda przeciska się przez system specjalnych filtrów z żywic i węgla aktywowanego. Efekt jest taki, jak widać na zdjęciu – wodę można pić wprost z rzeki. Producent szacuje trwałość Lifestraw na jeden rok lub 700 litrów oczyszczonej wody (ok. 2 litrów dziennie). Lifestraw, za Inhabitat.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

1 thought on “Czysta woda zdrowia doda

    mni

    (27 stycznia 2008 - 14:12)

    ciekawy wynalazek, a jaka jest jego cena?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *