Polska biżuteria z drewna

Drewniana biżuteria z Polski

Ponad rok temu pisaliśmy o kanadyjskich obrączkach z drewna. Dziś, dzięki Jagodzie, mamy okazję napisać o ich polskich odpowiednikach. A nawet więcej, bo okazało się, że w Zalesiu Górnym, spod rąk artystów wychodzą również naszyjniki, kolczyki, bransolety… Wszystko przepiękne nie tylko w kształtach ale i w całej idei.

Drewniane obrączki

Kwiat Paproci, to pracownia artystyczna wyspecjalizowana w tworzeniu ładnej i nie banalnej biżuterii. Z czego powstają te unikalne ozdoby? Najlepiej opisują to sami autorzy:

Drewno, będące podstawowym surowcem w naszej pracy, pozyskiwane jest bezpośrednio z lasu (obumarłe konary, suche drzewa) lub ze ścinków i zrzynów zakładów stolarskich.

Jak widać, Kwiat Paproci stawia duży nacisk na to, by ich wyroby powstawały z jak najmniejszą szkodą dla środowiska. Przekonać się o tym można również poznając szczegóły konkretnych ozdób. Drewno (np. akacji, wiśni czy brzozy) wykańczane jest olejem lnianym a wisiorki zazwyczaj nawlekane są na sznurek konopny. Ma to swój niewątpliwy urok.

Drewniane wisiorki

Kwiat Paproci umożliwia również zrealizowanie własnego pomysłu na biżuterię z drewna. Jeśli macie więc jakiś wymarzony wzór, specjaliści mogą go dla Was wykonać.

Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że warto kupić sobie jakiś drobiazg z Kwiatu Paproci. Część dochodów ze sprzedaży biżuterii przekazywana jest na cele charytatywne. Polecamy odwiedziny i jeszcze raz dziękujemy Jagodzie za informację.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

6 thoughts on “Polska biżuteria z drewna

  cito1

  (2 czerwca 2007 - 14:05)

  Ładne. Ale idea nie nowa.
  Stara jak świat.
  Moja mama ma drewnianą skrzyneczkę pełną drewnianych korali z lat 70tych. Ja mam z zeszłego roku znad morza drewnianą bransoletkę, świetnie imitującą bursztynową – kwadratowe elementy nanizane na równoległe gumki.
  Jeśli mówimy o odzysku wspomnijmy korale z pestek jabłka lub brzoskwini, lub dla smakoszy mięska, kosteczkowe korale z szyjki kurczaczka :)

  ZieloneMigdały

  (2 czerwca 2007 - 14:51)

  Korale z szyjki kurczaka? To żart, prawda?

  cito1

  (2 czerwca 2007 - 17:25)

  Nie :) Nie żart.
  Jadą wozy kolorowe… czasy hippisów. Gotowało się te kosteczki aż się rozwaliły, do białości. Cudny kształt, zauważ jak będziesz szamał kurczaczka :)
  Robiło się dłuuugie, kilka razy zawijane. Jak będę zaś u mamy to przywiozę, albo chociaż foto zrobię bo wiem, że ma :)

  ZieloneMigdały

  (2 czerwca 2007 - 18:56)

  Z szamaniem kurczaka to na mnie nie licz ;)
  Foto niekonieczne, wierzę na słowo…

  elrond33

  (1 lutego 2008 - 03:19)

  Obumarłe konary i suche drzewa? Taa, jasne… Merbau i lapacho rośnie przecież w każdym polskim lesie. A dorodny okaz sklejki brzozowej stoi nieopodal mojego bloku. Bez ściemy proszę.

  ZieloneMigdały

  (1 lutego 2008 - 12:15)

  Od czasu kiedy pisaliśmy o Kwiecie Paproci, ich oferta istotnie się nieco zmieniła – wzbogacając o biżuterię z nierodzimych gatunków drewna. Niemniej jednak nadal może pozostawać to zgodne z ideą wykorzystywania do jej produkcji drewnianych odpadów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *