Vectrix coraz bliżej?

Vectrix Elektryczny skuter

Vectrix – elektryczny skuter, który ma być produkowany we Wrocławiu być może już wkrótce pojawi się na drogach. Świadczą o tym ostatnie posty na „zielonych” blogach oraz … pewne ogłoszenie.

Elektryczny skuter Vectrix

Według Groovy Green pierwszych dostaw można się spodziewać już w czerwcu tego roku. Czy jednak Vectrix od razu trafi do Polski trudno powiedzieć. Jedno jest pewne – nie będzie tani. Cena będzie kształtować się na poziomie 11 tysięcy dolarów, co przy obecnym kursie daje około 30 tysięcy złotych. Być może kiedy fabryka we Wrocławiu ruszy pełną mocą, cena skutera spadnie.

Niektóre dane techniczne Vectrixa:

Prędkość maksymalna: 100 km/h
Przyspieszenie 0-80 km/h: 6,8s
Zasięg: 110km przy 40 km/h, w ruchu miejskim około 5 godzin
Czas ładowania baterii (NiMH): 2,5 godziny (80%)
Szacunkowa żywotność baterii: 10lat/80 000 km
Masa: 227 kg
Gwarancja: 2 lata

Pisaliśmy wcześniej o Elektrycznym skuterze z Polski i stąd wzmianka o ogłoszeniu na początku. Otóż pod wspomnianym postem pojawiła się ostatnio … oferta pracy. Niektóre dane podawane wcześniej nie są już aktualne. Ale nadal można o Vetrixie powiedzieć, że jest konstrukcją ciekawą i nowoczesną. Duży zasięg (który zapewne jeszcze wzrośnie po przejściu na baterie Litowo-Jonowe), odzyskiwanie energii przy hamowaniu, wsteczny bieg (!) i krótki czas ładowania to tylko niektóre z zalet. Vectrixem podobno bardzo dobrze się jeździ. Niski punkt ciężkości ułatwia manewrowanie a hamulce Brembo skutecznie zatrzymują pojazd.

Więcej o Vectrixie można przeczytać na oficjalnej stronie firmy oraz na stronie My Vectrix. A na koniec – film, a nawet dwa. Za Groovy Green.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

4 thoughts on “Vectrix coraz bliżej?

  cito1

  (21 kwietnia 2007 - 19:40)

  Wiosenne zmiany na blogu :) Ładnie :)
  A skuter? Mam ambiwalentne odczucia, dla mnie jednak przy samochodach to dawcy nerek…

  ZieloneMigdały

  (22 kwietnia 2007 - 22:16)

  Cieszymy się, że zmiany przypadły Ci do gustu :)
  Skuter rozsądnie użytkowany nie jest chyba aż taki niebezpieczny. W końcu 40km/h to i rowerem (szosowym) można jechać. A tu mamy światła, dobre hamulce, kask…

  MacGyver

  (23 marca 2008 - 13:22)

  Sprzęcik bardzo konkretny. Wprowadzenie nowych ogniw dało możliwość zmagazynowania większej energii co za tym idzie zwiększyło to zasięg skuteczny pojazdu :) Szkoda że cena jest jeszcze dość duża w stosunku do naszych zarobków oraz cen innych pojazdów.

  Pozdrawiam!!

  news

  (19 czerwca 2008 - 22:20)

  pierwsze Vectrixy jeżdżą już w Polsce…
  dealerem na Polskę od niedawna jest PoloniaCup – http://www.poloniacup.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *