Uliczne lampy solarne

Uliczna lampa na energię słoneczną

Niejako w odpowiedzi na nasz niedawny artykuł o lampach ulicznych zasilanych energią słoneczną, otrzymaliśmy informację od firmy Bischofstal, że podobne lampy są już dostępne w Polsce. Bischofstal oferuje trzy rodzaje lamp, wszystkie zasilane energią słoneczną.

Każda z lamp, oprócz panelu fotowoltaicznego posiada akumulator, który po zmroku oddaje zgromadzoną w ciągu dnia energię. W słoneczny dzień już 5 godzin wystarcza aby w pełni go naładować – energii wystarcza wtedy nawet na 16 godzin. Wszystko dzięki zastosowaniu jasnych i energooszczędnych diod LED.

Ceny lamp mogą się wydawać wysokie – najtańsza kosztuje 3,5 tysiąca złotych netto, jednak trzeba pamiętać, że lampa zasilana energią słoneczną to nie tylko brak rachunków za prąd ale również wyeliminowanie kosztów podłączenia elektryczności. Dodatkowo, przy instalacjach powyżej 50 sztuk, można ubiegać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Swoją drogą ciekawe jak wygląda rozkład kosztów eksploatacji lampy tradycyjnej i słonecznej w ciągu, powiedzmy 10 lat.

Lampy można obejrzeć w pełnej krasie na stronie Wind-Solar (Bischofstal) a na żywo przed siedzibą firmy, w Toruniu. Okazało się również, że firma Bischofstal oferuje opisywaną przez nas wcześniej turbinę wiatrową Air-X. A za informację dziękujemy panu Markowi Ollerowi z działu handlowego.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

6 thoughts on “Uliczne lampy solarne

  cito1

  (6 kwietnia 2007 - 11:08)

  Zdrowych, Pogodnych i nie ostatnich :*
  http://tymczasowo.blox.pl/2007/04/ZDROWYCH-POGODNYCH-SWIAT-WIELKIEJ-NOCY.html

  ps. Pozdrawiam :)

  ZieloneMigdały

  (10 kwietnia 2007 - 22:55)

  dziękujemy i również pozdrawiamy (z pewnym opóźnieniem ale szczerze)

  cito1

  (13 kwietnia 2007 - 20:36)

  :)

  Jerzy

  (5 czerwca 2008 - 16:03)

  Lampy solarne uliczne, ogrodowe itd. Nikt jednak nie pomyślał o bardzo dużym rynku zbytu. Mieszkania w blokach, często są awarie energetyczne i trzeba świecić świeczkami. Dodatkowo taka lampa solarna z kilkoma diodami oświetlała by mieszkanie w czasie naszych wyjazdów, potencjalny złodziej by myślał, że domownicy są w domu. Ja mam dwie takie lampy solarne w kształcie kuli niestety tylko w nich jest jedna led, ale umieszczone wieczorem w przedpokoju i łazience pozwalaja spokojnie przechodzic nie budząc domowników. Proszę pomyśleć ile jest mieszkań w Polsce i przeliczyć to na pieniądze, myślę, że bardzo by to się opłacało. Pozdrawiam.

  Kamil student

  (6 kwietnia 2009 - 22:00)

  Witam :) Mam pytanie czy ta najtańsza lampa za 3,5 tys w artykule to lampa+solar+słup czy jakoś inaczej ?????? :)A i która to lampa(symbol).

  akuqu

  (4 września 2009 - 13:05)

  Sun Vector, daj tu info do strony chętnie się zobaczy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *