Elektryczne samochody Chevroleta

Auto Hybrydowe Chevrolet Volt

Mowa o zaprezentowanym podczas targów w Detroit Chevrolecie Volt. Tak naprawdę jest to auto hybrydowe ale ma możliwość poruszania się wyłącznie przy pomocy energii elektrycznej. Wartość 4,7 litra kojarzy się raczej z pojemnościami silników w amerykańskich samochodach, w tym przypadku określa zużycie paliwa na 100 km. W dalszej części skupimy się jednak na elektrycznej naturze Volt’a…

Informację o Chevrolecie Volt przesłał do nas Sonic. Oto, co o nim napisał:

Ciekawe w nim jest to, że będzie on mógł pokonać 60km na elektryce przy 6,5 godzinnym doładowaniu z sieci 110V, czyli będzie on w stanie pokonać magiczne 50km jakie 90% amerykanów przejeżdża w ciągu dnia.

Jego spalinowa natura też jest całkiem imponująca pod względem ekonomicznym, mały silnik spalinowy o pojemności 1.0l z turbo doładowaniem, który potrafi spalać samą benzynie jak i mieszankę benzyny i etanolem E85.

Ciekawe jest to, że jest to kolejne elektryczne dzieło koncernu General Motors, poprzedni ich w pełni elektryczny samochód EV1 został unicestwiony przez samą firmę w nietypowych okolicznościach, mimo że znalazło się sporo chętnych na jego zakup, a sama maszyna posiadała wiele elementów, które nadawały się do recyklingu min. karoseria tłoczona z dwóch tworzyw sztucznych (nadająca się w 100% do recyklingu) i bezobsługowe akumulatory kwasowo-ołowiowe (w 98% do recyklingu).

Historia EV 1 opisana jest również w skrócie np. na blogu z hjuston a pragnących dłuższej lektury odsyłamy do artykułu w autocentrum. Miejmy nadzieję, że Volt nie podzieli losu swojego poprzednika… Więcej o Chevrolecie Volt można przeczytać na stronach Chevroleta oraz w autogalerii. A poniżej jeszcze krótki filmik.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

12 thoughts on “Elektryczne samochody Chevroleta

  cito1

  (3 kwietnia 2007 - 09:19)

  Tak nietematycznie pozornie, ale chcę by ten komentarz nie umknął a tyczy się zdjęcia z dłonią w wyschniętej, pękniętej skorupie dna… Też pozornie nie w temacie WODA ale bardzo apropos… makabryczny kawał:

  Amerykanie wysyłają do Etiopii pomoc żywnościową, transport słomek do drinków, po tygodniu telegram: dziękujemy za nowe śpiwory.

  Bez komentarza.

  pies(ek)

  (5 kwietnia 2007 - 21:46)

  co do EV1 można by jeszcze dodać, że obalił on kilka mitów jakie krążą wśród ludzi o samochodach elektrycznych min. to, że samochód elektryczny może dorównywać dynamiką jazdy samochodną elektrycznym, a nawet ją przewyższać. Obala on także mit mówiący, że samochody elektryczne nie są bezpieczne dla środowiska, bo pojawia się problem utylizacji zużytych akumulatorów. EV1 nie posiadał tego problemu.
  Poza tym istniały już owym czasie (1996) znacznie lepsze aku na których samochód mógłby przejeżdżać 200 lub nawet 300 mil dziennie. Oryginalnie zasięg pojazdu wynosił 60-130Km/dzien (ok. 3h ładownia na napięciu 220V )

  Odsyłam do filmu, który opowiada o tym jak to samochody elektryczne zniknęły z naszego świata :(
  Trailer do filmu pod tym linkiem: http://www.sonyclassics.com/whokilledtheelectriccar/

  Pozdrawiam :)

  sonic

  (15 maja 2007 - 00:20)

  niedawno ukończyłem napisy do omówionego wyżej filmu dokumentalnego „Who Killed The Electric Car?”. Tak więc jeżeli ktoś chce zobaczyć ten film w wersji polskiej to napisy można pobrać tutaj: http://napisy.org/Szukaj.php?s=userid:88584
  Polecam i pozdrawiam :)

  Slawomir

  (20 czerwca 2007 - 21:54)

  Czy mógłbym prosić o przesłanie napisów do filmu Who Killed The Electric Car? na mój adres email lub podanie adresu skąd można je pobrać? Serwis napisy.org już nie działa. Mój adres> berlioz@poczta.onet.pl

  sonic

  (21 czerwca 2007 - 20:54)

  Faktycznie ostatnio napisy do tego filmu są prawie nie osiągalne. Oto link do napisów: http://c.laczpol.net.pl/tmp/txt/
  enjoy :)
  btw. istnieje nadzieja, że elektryczne samochody jeszcze wrócą do masowej produkcji dzięki firmie Mitsubishi no ale to się jeszcze okaże, więcej info tutaj:
  http://www.treehugger.com/files/2007/06/electric_car_re.php

  Slawomir

  (26 czerwca 2007 - 20:48)

  Dziekuje bardzo za napisy.

  sonic

  (21 sierpnia 2007 - 20:06)

  Znalazłem troche lepszy filmik na temat EV1 i wspomnianego filmu, lepiej nakreśla on o co w tej sprawie chodzi.
  http://www.liveleak.com/view?i=0649383ef6

  Zbyszek

  (31 października 2007 - 11:35)

  A jeżdżę osobowymi samochodami elektrycznymi: http://www.auto-elektryczne.webpark.pl
  .

  sonic

  (21 stycznia 2008 - 23:34)

  Nic tylko chwalić :) Sam także przymierzam się do budowy elektrycznego cacka, jak uda mi się ten projekt skończyć to na pewno się tu pochwale ;)

  sonic

  (21 września 2008 - 11:48)

  GM zamierza produkować seryjnie volta od 2010r, troch zmieniła się stylistyka aby poprawić aerodynamikę do makspimum. info: http://futureblog.pl/index.php/2008/09/chevrolet-volt-nowosc-gm/

  www.3xE.pl

  (5 listopada 2008 - 01:03)

  Trochę faktów:
  – koszt przeróbki auta spalinowego na elektryczne: około 20 tys zł
  – koszt prądu: 2zł/100km,
  – amortyzacja akumulatorów: ok. 7zł/100km,
  – ubezpieczenie: 266zł/rok.

  W porównaniu ze spalinowcem, który robi 1500 km/miesiąc, AUTO ELEKTRYCZNE ZWRACA SIĘ PO 3,5 roku (AUTO SPALINOWE NIE ZWRACA SIĘ NIGDY!).
  Niektórzy powiedzą że to długo… ale z drugiej strony po 3,5 roku pozostaje AUTO, KTÓRE JEŹDZI ZA OKOŁO 9 zł/100km PO MIEŚCIE!

  Zapraszam na stronę: http://www.3xE.pl albo http://www.samochody-elektryczne.com

  Zbyszek

  (9 listopada 2008 - 21:51)

  Ja już przejechałem 250 tyś. km elektrycznymi samochodami osobowymi mojej przeróbki:
  http://www.samochodyelektryczne.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *