Doniczki na kwiaty EcoForms

Doniczki EcoForms


Doskonała alternatywa dla plastikowych doniczek. Wyprodukowane z plew ziaren zbóż (głownie ryżu), ukształtowane z pomocą klejów rozpuszczalnych w wodzie. Nietłukące ale też i nie wieczne. I to jest ich wielki atut.

Doniczki EcoForms nie tylko ładnie wyglądają. Chyba każdy, kto przesadzał kwiaty wie, że nie jest to praca łatwa. Wyobraźcie sobie więc, że nie musicie wyjmować przesadzanej rośliny ze starej doniczki. Coś takiego jest możliwe w przypadku doniczek EcoForms – w zależności od modelu i indywidualnego zamówienia, doniczki mają trwałość od 6 miesięcy do 8 lat (standardowo 5 lat). Potem po prostu rozkładają się uwalniając odżywcze składniki o neutralnym odczynie pH.

Założyciele EcoForms

Założyciele EcoForms prowadzą szkółkę roślin ogrodniczych i od dawna starają się uczynić ją tak „zieloną” jak się tylko da. Opracowali specjalne nawozy, dach szklarni pokryli panelami słonecznymi a ciężarówki tankują bio-dieslem. Wreszcie udało im się rozwiązać problem plastikowych doniczek. Przy tej skali produkcji i rozmiarach roślin origami pewnie odpada.

Wśród EcoForms do wyboru jest sześć kolorów i kilka wzorów. Doskonałym uzupełnieniem dla takich doniczek będzie naturalny nawóz Terracycle. EcoForms, za Popgadget.

Zobacz również:

4 thoughts on “Doniczki na kwiaty EcoForms

  cito1

  (28 kwietnia 2007 - 20:53)

  To mnie ujęło.
  Kwiaciara ze mnie, kije mi kwitną, mało tego, bardzo lubię ładne doniczki.
  Te wyglądają na ceramiczne, w życiu bym nie powiedziała, że z masy ryżowej…
  Jestem po jakimś tam artykule na temat kolosalnej masy toreb foliowych z hipermarketów, że już jakieś tam kraj, lub sieć, nie pamiętam, zakazały używania. Było tam też o opakowaniach, które pokazują czy towar jest świeży, lub właśnie rozkłada się z czasem jak te donice. Jeśli moje potłuczone kamienne będą tylko kolejnym kamyczkiem w ogródek ziemi, to te plasticzane z pewnością staną ością w gardle.
  Super pomysł, z tym, że zanim do nas, to po nas.

  sonic

  (2 maja 2007 - 18:33)

  Co do toreb plastikowych, to można tez dostać zamienniki tj. http://media.netpr.pl/notatka_75726.html i niektóre sklepy je stosują, bo sam widziałem je w użyciu.
  Zamiast talerzyków i kubków można używać papierowych – są na naszym rynku, ludzie tylko nie potrafią rozpoznawać eko-znaczków na produktach. a tak btw. słyszał ktoś o kubkach jednorazowych z masy przypominającej wafle do lodów, które po skonsumowaniu napoju można zjeść lub poczekać, aby sam uległ biodegradacji. Pokazywano je kiedyś w Teleexpresie i ślad o nich zagiął. A patent godny zobaczenia :)

  just

  (24 listopada 2007 - 12:31)

  a gdzie można kupić takie doniczki? orientuje się ktoś?

  KRNABRNY

  (14 sierpnia 2009 - 10:39)

  Gdzie mozna nabyc takie doniczki?
  sa piekne!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *