Pomysłowy recykling

Parawan z recyklingu

Coraz więcej sygnalizatorów przy przejściach dla pieszych zamiast żarówek świeci diodami LED. Kanadyjczycy wymyślili co zrobić z niepotrzebnymi już nikomu tabliczkami z symbolami „idź” i „stój”. Bo przecież szkoda by było je tak po prostu wyrzucić. Co można zrobić z takich nietypowych surowców wtórnych? Firma Industrial Artifacts wyspecjalizowała się w przetwarzaniu materiałów pochodzących z przemysłu i transportu.

Z większej ilości tabliczek można zrobić na przykład parawan. Tak jak ten na zdjęciu powyżej. Może bardzo fajnie wyglądać w domu ale wyobraźcie sobie warsztat albo salon samochodowy z takim elementem dekoracyjno-użytkowym. Wprost idealne do stoiska z Toyotą Prius, prawda? A jeśli zostało jeszcze kilka niepotrzebnych tabliczek, można obok parawanu postawić taki oto stojak a gazety:

Stojak na gazety z recyklingu

A przecież oprócz sygnalizatorów jest cała masa innych przedmiotów, z których można wyczarować coś nowego, innego i fajnego. Industrial Artifacts, za TreeHugger.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

4 thoughts on “Pomysłowy recykling

  waltharius

  (19 marca 2007 - 23:12)

  Bardzo pomysłowe :) Naprawdę podoba mi się takie przetwarzanie rzeczy, które normalnie poszłyby na przemiał albo zalegały gdzieś na śmietniskach.

  Pozdrawiam

  cito1

  (21 marca 2007 - 00:27)

  Zamiast w gwiazdy na suwalszczyźnie spójrz na chwilę w zanieczyszczające światło monitora :)
  http://tymczasowo.blox.pl/2007/03/Rospuda-Rowspuda-Dowspuda-Filipowka-Kamienna.html

  pies(ek)

  (23 marca 2007 - 11:39)

  a najlepsze jest to, że na tych śmieciach można jeszcze raz zarobić, no i koszty materiału są praktycznie zerowe :)

  fiatlux

  (11 lipca 2007 - 22:12)

  Świetny pomysł – parawan jest genialny, jak się okazuje ze wszystkiego można zrobić coś ciekawego, tylko wyobraźnia potrzebna :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *