Własnej roboty pojemniczki na sadzonki

Ręcznie robione doniczki z papieru

Każdy, kto uprawia ogródek zna te małe, plastikowe doniczki, w których wzrastają roślinki. W skali całego ogrodu nieefektywnie byłoby stosować ceramiczne jajka, zwłaszcza, że uprawiać można by było tylko cztery gatunki roślinek. Można jednak samemu zrobić doniczki biodegradowalne. Jak?

Ręcznie robione doniczki z papieru

Z papieru. Takie ogrodowe origami. Bardzo fajny pomysł. Teraz bez przeszkód będzie można sadzonkę pomidora (lub każdą inną) umieścić w ziemi nie wyciągając z doniczki. Dzięki temu mamy pewność, że delikatne korzonki nie ulegną uszkodzeniu. A nasza papierowa doniczka po niedługim czasie ulegnie biodegradacji. Warto oczywiście do wykonania doniczek na sadzonki używać papieru z możliwie niewielką ilością farby drukarskiej.

Szczegółowa instrukcja składania znajduje się na stronie My Green Garden. Opis jest po angielsku ale zdjęcia powinny w zupełności wystarczyć żeby samodzielnie złożyć doniczkę. Przeliczyliśmy tylko, że do zrobienia doniczki potrzebny jest kwadrat papieru o boku 23 cm (w przybliżeniu 9 cali). Za GroovyGreen.

Zobacz również:

3 thoughts on “Własnej roboty pojemniczki na sadzonki

  cito1

  (11 lutego 2007 - 11:01)

  Czy to może służyć za komentarz? :)
  http://tymczasowo.blox.pl/2007/02/Dolina-Rospudy.html

  Łukasz

  (31 marca 2009 - 20:04)

  PROSZE NIE WCHODZIĆ NA LINK pod którym kryje się nazwa „My Green Garden” gdyż kryją się tam strony o treści dla dorosłych ;-) i pewnie jakiś wirusy.
  To nie jest wina „zielonych migdałów” gdyż przekierowanie idze na green garden i dopiero z tamtąd przekierowuje nas na dziwną strone.

  ZieloneMigdały

  (31 marca 2009 - 21:15)

  Łukaszu – wielkie dzięki za sygnał, link już usunięty. Najwyraźniej My Green Garden już nie funkcjonuje a domena została przejęta i wykorzystana do niecnych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *