Patagonia dla surferów

Pianka Patagonia Regulator

Patagonia – firma odzieżowa, której zależy na jak najlepszej kondycji nie tylko swoich klientów ale i środowiska naturalnego. Wspominaliśmy o niej już wcześniej, a dziś nadarza się kolejna okazja – innowacyjna pianka dla surferów Regulator. Cienka, ciepła i przyjazna środowisku.

Co czyni piankę Patagonii tak unikalną?

  • Neopren – większość pianek neoprenowych produkowana jest przy użyciu surowców pochodzących z przetwarzania ropy naftowej. W przypadku Patagonii, 80% surowca nie pochodzi z tego źródła. Przy okazji udało się zwiększyć ilość zamkniętych pęcherzyków powietrza o 98%, dzięki czemu pianka jest cieplejsza.
  • Zabezpieczenie przed przetarciem – zwykle zapewniane nylonem, tu mamy powtórnie przetworzony poliester. Dodatkowo na nakolannikach zamiast szkodliwego PCV znajdziemy silikon.
  • Ściągacze Regulator (r) – znów przetworzony powtórnie poliester. Ciepły, elastyczny, o strukturze poprawiającej ściąganie.
  • Wełna Merino – zwykle poddawana działaniu chloru w celu zmiękczenia włókien. Patagonia opatentowała proces powolnego prania, dzięki któremu bez użycia szkodliwego chloru wełna jest miła w dotyku. Szybko schnie i jest bardzo ciepła.

Dzięki tym wszystkim innowacjom, pianka o grubości 3mm ma właściwości cieplne równe piance 5mm. Cieńsza pianka to lżejsza pianka i mniej skrępowane ruchy właściciela. Że o samopoczuciu pro-środowiskowym nie wspomnimy. Jest jednak jedno „ale” – pianka Regulator jest jak na razie dostępna tylko w sklepie Cardiff-by-the-sea (Kalifornia). Pianka Patagonii (strona nieoficjalna), za Popgadget.

Zobacz również:

1 thought on “Patagonia dla surferów

    Zielone Migdały

    (11 kwietnia 2007 - 11:19)

    […] Zobacz również: Patagonia dla surferów W kategorii: Recykling, Odzież […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *