Strida3 – bezkompromisowy składak

Składany rower Strida3

Brytyjczycy produkują bardzo fajne składane rowery. Zajmują one mało miejsca i szybko się składają. Jeśli jednak ktoś szuka roweru, który zajmuje jeszcze mniej miejsca i jeszcze szybciej się składa, to znajdzie go na tej samej wyspie. Rower nazywa się Strida3 i wbrew nazwie jest już czwartym etapem ewolucji projektu, który rozpoczął się w 1989 roku. Warto się przyjrzeć z bliska Stridzie i jej niespotykanej konstrukcji.

Składany rower Strida3

Rower ma 16 calowe koła z plastiku, których nigdy nie trzeba będzie ich centrować. Zatrzymuje się dzięki hamulcom bębnowym a rozpędza bez użycia łańcucha. Jak to możliwe? Otóż zamiast łańcucha zastosowano pasek zębaty wykonany z kevlaru. Nie trzeba go smarować, a wytrzymać powinien 80 tysięcy kilometrów.

Składany rower Strida3

Rama z aluminium 7000 objęta jest dożywotnią gwarancją i wytrzymuje rowerzystów o masie do 110kg. Sam rower waży tylko 10kg a składa się w zaledwie 5 sekund. Po złożeniu rower ma wymiary 114x51x23cm i można go zapakować w opcjonalną torbę. Bardzo ciekawe, jak się owym rowerem jeździ. Jeśli rozwijane na Stridzie prędkości nie odbiegają zbytnio od innych składaków, może to być bardzo interesująca oferta – przy cenie około 1400zł jest ona znacznie tańsza od wspomnianych na wstępie Bromptonów. Strida, za Velorution.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

2 thoughts on “Strida3 – bezkompromisowy składak

  gogom1

  (7 kwietnia 2007 - 21:47)

  ciekawy ale nadaje sie tylko do jazdy po parkowych alejkach dla dzieci lub pary na spacer lub do treningu na wytrzymałość i odchudzanie

  ZieloneMigdały

  (10 kwietnia 2007 - 22:55)

  No jasne, nie jest to rower do dłuższych wycieczek, czy chociażby jazd poza (równym) asfaltem. Ale za to jak się składa… ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *