Jak prowadzić 'zielony' biznes?

Okładka magazynu Inc

W ostatnim numerze magazynu Inc. ‚tematem z okładki’ jest ‚zielony’ biznes. Prezentowane są w nim m.in. sylwetki 50 biznesmenów, którym udało się zarobić na przedsięwzięciach szanujących środowisko – od browaru, który używa wyłącznie odnawialnej energii do producenta deskorolek, wykorzystującego do produkcji polimery pochodzące z soi zamiast szkodliwych chemikaliów.

Dodatkowy. bonusowy artykuł znajduje się na stronach internetowych magazynu. Zawiera on 10 porad, jak można każdy biznes uczynić bardziej ‚zielonym’. Większość z tych porad nie wymaga wydawania ani złotówki – co więcej, skupiają się one na oszczędnościach w produkcji różnego rodzaju uciążliwych dla środowiska substancji, których zakup zwykle kosztuje. Dziś pozwalamy sobie na prezentację 3 pierwszych porad z tej listy:

1. Przestań wyrzucać swoje pieniądze. Dokładniej – przejrzyj co się znajduje w twoich śmieciach. Zwykle oprócz kosztów związanych z odbieraniem tych śmieci ponosisz całkiem spore koszty ich wytworzenia.
2. Przeprowadź audyt zużycia energii. Coraz więcej firm oferuje podobne usługi, ale można sobie poradzić z tym również samodzielnie, wykorzystując liczniki instalowane w gniazdkach. Wyniki potrafią być zaskakujące – pozostawianie komputera włączonego 24 godziny na dobę to np. koszt kilkudziesięciu złotych miesięcznie.
3. Zrezygnuj z papieru. Oczywiście wszędzie gdzie jest to możliwe. Ogranicz drukowanie maili tylko po to, by je wyrzucić po przeczytaniu. Jeśli już coś drukujesz – rób to po dwóch stronach kartki.

Za tydzień kolejne porady, a niecierpliwych zapraszamy do przeczytania artykułu How to Make Your Business Greener na stronach magazynu Inc.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *