Skok ku lepszej przyszłości?

World Jump Day

Co się stanie, jeśli 600 milionów osób podskoczy dokładnie w tej samej chwili? Otóż niektórzy twierdzą, że taki skok powinien spowodować przesunięcie się Ziemi na orbitę nieco bardziej oddaloną od Słońca. Będzie to szansa na zakończenie problemu globalnego ocieplenia klimatu.

World Jump Day

Brzmi to wszystko jak żart, ale według strony World Jump Day na wielki skok zapisały się już ponad 592 miliony osób! Dla Warszawy, godzina zero wypada 20 lipca o 12:39 i 13 sekund. Zahamowany wzrost średnich temperatur, łagodniejszy klimat – wszystko już w kilka lat po skoku. Ciekawe… World Jump Day, za TreeHugger.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

2 thoughts on “Skok ku lepszej przyszłości?

  Edek

  (16 lipca 2006 - 14:15)

  ci ktorzy to wymyslili powinni dostac dwoje z fizyki.Gdyby podskok byl tylko na jednej polkuli, tzn wszyscy jednoczesnie kopneli by Ziemie w tym samym kierunku, to w momencie opadania na Ziemie po podskoku wszystko wroci na swoje miejsce. A jesli podskok bedzie wszedzie na calej Ziemi, to nawet na mala chwile Ziemia sie nie ruszy.

  ZieloneMigdały

  (17 lipca 2006 - 22:34)

  Zgadzamy się w pełni, że od strony praw fizyki, tłumne skakanie nie ma większego sensu. Jeśli jednak taka inicjatywa potrafi skłonić miliony osób, do choćby zastanowienia nad zmianami klimatycznymi, to może jednak warto podskoczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *