Polskie, jednokołowe przyczepki rowerowe

Rower z przyczepką Extrawheel

Firma Extrawheel z Bukowiny Tatrzańskiej produkuje bardzo ciekawe przyczepki rowerowe. Od dotychczas przez nas spotykanych produktów różnią się przede wszystkim tym, że mają tylko jedno koło.

Dzięki jednokołowej konstrukcji, przyczepka jest rewelacyjnie lekka – razem z kołem waży niecałe 5 kilogramów (dwukołowe ważą zwykle ponad 10 kg). Można przy tym przewieźć nią nawet 30 kg ładunku! Na stronie producenta można obejrzeć krótki filmik prezentujący możliwości Extrawheel. Wygląda na to, że zgodnie z zapewnieniami, rower z taką przyczepką prowadzi się pewnie i stabilnie. Według testera bikeBoard.pl, rower z przyczepką Extrawheel prowadzi się łatwiej niż z dzieckiem w foteliku. Jedynie przy szybszych zjazdach (ponad 30 km/h) cały zespół pojazdów ma tendencje do jechania zygzakiem, co może być niebezpieczne. Test przyczepki ukazał się w czerwcowym magazynie bikeBoard, a pierwszy raz widzieliśmy ją na Targach Rowerowych 2006 w Warszawie.

Przedłużyć rower można również za pomocą zestawu Xtracycle. Polska wersja jest jednak dużo tańsza – kosztuje 590zł, a do końca lipca 2006 można dostać gratis dwa wodoszczelne worki o pojemności 40 litrów każdy. Extrawheel, za bikeBoard.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

3 thoughts on “Polskie, jednokołowe przyczepki rowerowe

  awee

  (7 lipca 2006 - 12:38)

  Ależ zbieżność. Zobaczyłam wczoraj takie trzy
  ‚mknące’ po ulicy w Białymstoku. Zastanawiałam się gdzie można kupić.
  No i poznałam po choragiewce;)

  KubaCh

  (7 lipca 2006 - 17:06)

  Mi też się podoba – co prawda czasy wypraw rowerowych z sakwami już minęły, ale czasem z pewnością fajnie byłoby móc przewieźć rowerem coś większego.

  A jak widać, przy okazji można wzbudzić zaciekawiene przechodniów płci pięknej ;-)

  hehe

  (9 lutego 2008 - 16:55)

  A ja znalazłem przyczepkę wzorowaną na amerykańskim BOB-ie http://www.allegro.pl/item304673620_przyczepka_rowerowa_jednokolowa_a_la_bob_warszawa.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *