Oddaj Apple swój stary komputer

Złom komputerowy

Firma Apple uruchomiła program odbioru starych komputerów od swoich klientów. Jeśli kupujesz Mac’a, swój niepotrzebny komputer możesz oddać za pośrednictwem kuriera. Nic to nie kosztuje, nawet jeśli oddawany komputer nie pochodzi od Apple’a. Jedyne co klient musi zrobić, to zapakować i podwieźć sprzęt do punktu odbioru przesyłek kurierskich. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że firma ma na koncie sporo osiągnięć w kategorii „troska o środowisko”.

Wszystko zaczyna się już na etapie projektowania. Apple jako pierwszy, w całości przeszedł na stosowanie płaskich monitorów LCD, które zajmują mniej miejsca, są lżejsze i zużywają mniej energii niż monitory kineskopowe. Charakterystyczna „płaskość” produktów ze znaczkiem jabłuszka, przekłada się na dużo mniejsze zapotrzebowanie na materiały służące do opakowania – pudełko obecnie produkowanego laptopa MacBook Pro jest o 38% lżejsze i zajmuje o 45% mniej miejsca niż w przypadku 15 calowego PowerBook’a G4. Udało się również znacznie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej stacjonarnych komputerów gdy nie są obciążone pracą obliczeniową – z 93W do 55W. Jest też coś dla fanów iPoda – piąta generacja tego urządzenia zadowala się opakowaniem mniejszym o 69%. Pozwala to zmieścić na jednej palecie o 120 iPodów więcej!

Niestety na stronie apple.com wśród państw uczestniczących w programie recyklingowym brakuje Polski.. Na polskiej stronie apple.pl udało nam się znaleźć jedynie link do anglojęzycznej strony o recyklingu – głęboko ukryty na stronie z „nowościami”. Jak już zauważył Jakub na Customer Relations, polskiemu dystrybutorowi firmy Apple jakby nie bardzo zależy na zdobyciu rynku. Może chociaż odpowiedzą na e-mail z pytaniem o recykling. Jeśli tak się stanie, damy znać w komentarzach! Recykling Apple, za TreeHugger. A zdjęcie pochodzi ze strony SF Gate.com.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

2 thoughts on “Oddaj Apple swój stary komputer

  ZieloneMigdały

  (3 lipca 2006 - 22:59)

  A oto odpowiedź przedstawiciela firmy Apple (z 5 czerwca ’06) dotycząca recyklingu starych komputerów:

  „oczywiście, przy zakupie nowego komputera w jednym z naszych salonów iSpot może Pan przekazać swój stary komputer do utylizacji. Jeśli stanowi jakąkolwiek wartość użytkową, przekazujemy taki sprzęt licznie zgłaszającym się do nas instytucjom użytku publicznego/organizacjom pozarządowym (świetlice terapeuteczne, ośrodki wychowawcze, Amnesty International, ochotnicze straże pożarne itp.).”

  Dziękujemy!

  mari

  (13 października 2011 - 19:26)

  jestem zainteresowana komputerem
  jest możliwość wysłania sprzętu (komputera) pocztą..?!
  i czy ogłoszenie jest jeszcze aktualne…??
  Proszę O kontakt…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *