Google + Earth Day Network = Summer of Green

Inicjatywa Google i Earth Day Network - Summer of Green

Google.com stworzyło swój pierwszy mashup, czyli wymieszanie zawartości z dwu różnych źródeł. Tym drugim źródłem jest właśnie Earth Day Network. Wspólnie z serwisem maps.google.com promuje przyjazne środowisku rozwiązania w kontekście podróży wakacyjnych. Strona zawiera informacje i sekwencje wideo o miejscach wartych odwiedzenia właśnie ze względu na ich pro-środowiskowy charakter.

Fragment mapy San Francisco - Summer of Green

Wyróżniono pięć miast w Stanach Zjednoczonych: San Francisco, Los Angeles, Las Vegas, New York i Orlando. W każdym z nich zaznaczono pięć miejsc, które z różnych względów można uznać za przyjazne środowisku. Znajdziemy tu między innymi wypożyczalnie aut hybrydowych, Muzeum Historii Naturalnej i restauracje serwujące zdrową żywność. Bardzo pozytywna inicjatywa ze strony google.com. Tylko skąd ten pomysł z perkusistą? Summer of Green, za TreeHugger. A post ten dedykujemy wszystkim wątpiącym w potencjał maps.google.com.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

2 thoughts on “Google + Earth Day Network = Summer of Green

  KubaCh

  (2 czerwca 2006 - 12:56)

  Wow!! Fajne jest – szkoda tylko, że nie ma tam żadnych miejsc w Polsce. A może ktoś w naszym kraju zrobi coś podobnego ;-)

  ZieloneMigdały

  (2 czerwca 2006 - 14:51)

  Miejmy nadzieję, że zrobi :)
  U nas na pewno też by się znalazło kilka fajnych miejsc do opisania. Tylko skąd wziąć takiego perkusistę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *