Wentylator samochodowy na słońce

Wentylator samochodowy na energię słoneczną

Każdy, kto choć raz wsiadał do samochodu pozostawionego na dłużej w słoneczny dzień na parkingu, wie jakie to uczucie. Auto funkcjonuje wtedy jak bardzo szczelna szklarnia. Są różne sposoby aby zmniejszyć nieco ten efekt – zasłonka na szybie, uchylone okno. Można też użyć wentylatora. Jak? O tym dalej…

Wentylator samochodowy na energię słoneczną

Gdy powietrze w gorący, słoneczny dzień ma temperaturę, powiedzmy 30 stopni Celsjusza, we wnętrzu zaparkowanego samochodu może być nawet 70 stopni. Samochodowy wentylator wymusza wymianę powietrza w zamkniętym aucie, zmniejszając temperaturę we wnętrzu. Montuje się go na bocznej szybie, a wąską szczelinę zabezpiecza specjalnym paskiem. A najlepsze jest to, że silnik wentylatora zasilany jest energią słoneczną. Auto-Vent, za Good Common Sense.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

2 thoughts on “Wentylator samochodowy na słońce

  KubaCh

  (5 maja 2006 - 08:31)

  Fajne, zwłaszcza jak ktoś ma granatowy samochód bez klimatyzacji. Ale niestety – można kupić tylko z wysyłką do USA, Kanady lub Meksyku – do Europy (a tym bardziej do Polski) nie wysyłają.

  Poza tym zastanawia mnie na ile skuteczne jest działanie tego urządzenia i na ile łatwy jest jego montaż i demontaż (chyba, że można z czymś takim normalnie jeździć).

  ya

  (16 lipca 2009 - 14:28)

  I dzieki niemu mozna łatwiej ukraść auto :(((((

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *