Auto hybrydowe dla Europy?

Honda Jazz - być może wkrótce w wersji hybrydowej

Być może wkrótce pojawi się kolejne auto z napędem hybrydowym. Jak twierdzi serwis hybridcars.com, koncern Honda planuje wprowadzić na rynek kolejne obok Civic’a, Insight’a i Accorda auto z niekonwencjonalnym systemem napędowym.

Zgodnie z informacjami, potwierdzonymi przez anonimowego informatora pracującego dla firmy, zamierza ona wprowadzić na rynek amerykański kolejny samochód z napędem hybrydowym. Tym razem wybór padł na małą Hondę Fit, która na rynku europejskim, sprzedawana pod nazwą Jazz, konkuruje z takimi popularnymi samochodami jak Skoda Fabia, Fiat Punto czy Toyota Yaris. Japońska hybryda ma być wyposażona w sprawdzony już system napędowy pochodzący z Hondy Insight, która jest najbardziej ekonomicznym (w sensie zużycia paliwa) samochodem sprzedawanym na rynku amerykańskim. W nowym modelu napęd ten ma gwarantować wynik na poziomie od ok 3,0 do 4,3l/100km (zależnie od źródła informacji). Interesująca jest również oczekiwana cena nowej Hondy, która ma być o 1/4 USD niższa od najpopularniejszego auta hybrydowego jakim jest Toyota Prius, sprzedawana w Polsce w cenie ok 100 tys. zł.

Honda Jazz - być może wkrótce w wersji hybrydowej

Obecnie Honda produkuje 3 modele z napędem hybrydowym (Insight, Accord oraz Civic). O ile Insight jest konstrukcją zbudowaną od początku z myślą o takim napędzie (podobnie jak Toyota Prius) to pozostałe dwa samochody to poddane znacznym przeróbkom modele o napędzie konwencjonalnym, sprzedawane również w Polsce. Niestety w wersji hybrydowej żadne z tych aut nie jest dostępne na naszym rynku – póki co wybierać możemy jedynie miedzy Toyotą Prius a Lexusem RX400h. Być może jednak Honda zdecyduje się na wprowadzenie do Polski swojej nowej ‚hybrydy’ – obecnie model Fit/Jazz sprzedaje się w Europie dużo lepiej niż w Ameryce. Informacje o Hondzie Fit Hybrid za hybridcars.com.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *