Zamiast fiskusowi podaruj konikowi

Nagłówek strony internetowej Fundacji Pegasus

Mowa o jednym procencie oczywiście – jednym i jedynym procencie z naszego podatku, którym możemy dowolnie dysponować. Szkoda, że to tylko jeden procent, ale dobrze że w ogóle, bo kiedyś nawet takiej możliwości nie było. Ten jeden procent możemy podarować organizacji, która ma status organizacji pożytku publicznego. Dzisiaj o jednej z nich.

Fundacja Pegasus zajmuje się nabywaniem koni. Tych starych, chorych i maltretowanych, tych których nikt już nie chce i które zostały przeznaczone na rzeź. Fundacja prowadzi schroniska dla tych zwierząt, które wykupiła z własnych środków lub przekazanych jej w formie darowizny. W planach ma stworzenie w Polsce trzech ośrodków pomocy koniom. Każdy z nich ma pomieścić docelowo 60 koni, zapewniając im schronienie i fachową opiekę. Oprócz tego, organizacja zajmuje się szeroko pojętą edukacją proekologiczną społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Na stronie internetowej, oprócz informacji jak konia uratować czy zaadoptować, można obejrzeć i kupić dziecięce rysunki, z których dochód pomoże uratować kolejne końskie istnienia.

Dlaczego piszemy akurat o Fundacji Pegasus? Moglibyśmy zapewne napisać o wielu innych organizacjach (godny uwagi jest chociażby Klub Gaja), o mniej lub bardziej zbliżonym profilu działania. Ale akurat ta organizacja dobrze ilustruje fakt, że efekty działań organizacji pozarządowych mogą być bardzo konkretne. Wręcz mierzalne – ilością uratowanych koni, czy funkcjonujących schronisk. A przecież również o to w idei “jednego procenta” chodzi – żeby nasze pieniądze a więc pośrednio i nasza praca, się nie zmarnowały.
Fundacja Pegasus

Rysunek człowieka trzymającego w palcach krążek z napisem

Więcej o “jednym procencie” można dowiedzieć się ze strony internetowej Kampanii Społecznej „1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego”, a baza organizacji pożytku publicznego o profilu związanym z ochroną środowiska znajduje się tutaj >>>

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *