CD zegary

Zegary zrobione z krążków cd

Nie jest to może rozwiązanie, które spowoduje, że problem zużytych płyt cd zniknie. Bo tak naprawdę, to nie bardzo wiadomo co robić z niepotrzebnymi już płytami. Wieszanie na lusterakch, robienie zabawek na choinkę i podstawek pod kubki, to rozwiązania dla prawdziwych fanów dizajnu połyskującego krążka. A recykling na masową skalę – w zasadzie trudno powiedzieć, czy taka płyta do pojemnika z plastikiem się nadaje, czy nie. Pewnie nie każdy recykler będzie z takiego wkładu zadowolony. Zegary które prezentujemy, są przykładem trochę innego podejścia do odpadu – to recykling naprawdę kreatywny.

Niedawno miałam okazję przyjrzeć się dziecięcej “śmieciosztuce” – może brak jej było profesjonalizmu, ale to nie jest takie ważne. Liczy się właśnie to kreatywne podejście i to, że raz na ileś podjętych prób jednak uda się stworzyć coś, co nie kojarzy się już odpadem – a to najdoskonalsza postać recyklingu.

Każdy zegar składa się z trzech, zawróconych z drogi na wysypisko krążków, poddanych podgrzaniu i ochłodzeniu, w celu uzyskania efektu spękania. Zegar może wisieć na ścianie lub stać na biurku – polecany do firm, czy dla osób związanych z branżą elektroniczną, jako – powiedzmy – dopełnienie ich wizerunku.
Acorn Studios, za Treehugger

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *