Biodegradowalne torby na odpady

Baner reklamowy produktów z serii BioBag

Producenci domowych udogodnień, wychodzą naprzeciw naszym najdrobniejszym gustom i potrzebom, próbując je pogodzić w coraz doskonalszych produktach. Zmieniajmy świat, nie zmieniając Ziemi – tak mniej więcej brzmi motto firmy produkującej torby – takie jak plastikowe, ale biodegradowalne, stworzone z myślą o np. naszych odpadach.

Wiele osób praktykuje wyrzucanie śmieci w plastikowych workach – ze względów higienicznych i praktycznych. Powstaje w ten sposób dodatkowy śmieć, służący jedynie jako opakowanie do śmieci innych. Jeśli u kogoś rodziło to, jak najbardziej dla nas zrozumiały sprzeciw, to pojawia się szansa na zmniejszenie związanego z nim dyskomfortu.
BioBags – to zrobione ze skrobi kukurydzianej torby, o różnych rozmiarach i przeznaczeniu. Te duże, służą do tymczasowego przechowywania odpadów w naszej kuchni. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chodzi o odpady organiczne.

W naszej kuchni, kubeł na śmieci “mokre”, czyli te, które lądują potem na przydomowym kompoście, wykładany był zawsze gazetą, która niezmiennie przyklejała się do dna i trzeba się było trochę pomęczyć, żeby zechciała je opuścić. Torby kukurydziane, wydają się tu być bardziej skłonne do współprcy, utrzymując śmieci w ryzach podczas zbierania i transportu, a potem, posłuszniej niż rozmoknięta gazeta, podzielając ich los.

BioBags do odpadów organicznych

Zwykłe polietylenowe torebki potrzebują ponad 100 lat, żeby ulec biodegradacji – warto przy tym pamiętać, że w Polsce nie więcej niż 1-2% z nich, poddaje się recyklingowi. Wiele z nich będzie fruwać po ulicach, zaśmiecać skwery, rzeki i lasy. Dlatego torby takie jak BioBags – w 100% biodegradowalne, są ze wszech miar godne poparcia. Może to mała rzecz, ale cieszy, a jak cieszyć przestaje, to po prostu znika – i o to chodzi.
BioBag, za Treehugger

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

4 thoughts on “Biodegradowalne torby na odpady

  maja

  (26 stycznia 2008 - 12:07)

  mozna je kupic w Polsce (Polskie Towarzystwo Ekorozwoju) i nie za jakas kosmiczna kwote bardzo polecam

  grzesiek

  (18 lutego 2008 - 09:23)

  Woreczki można kupić pod tym adresem :www.wokolonas.pl

  Jasminka

  (21 maja 2008 - 21:28)

  Będą w Carrefourze :)

  bonanza

  (26 czerwca 2008 - 18:40)

  witam, a ktos adal te torbby z carefoura? nibby biodegradowalne w 100%? bo ja od 5 czerwca (tak jak pojawily sie te torebbki) usiłje ztylizowac taką torbę..i nic:( w ogóle sie nie rozpada, nawet ociupinkę..dlatego jestem ciekaw czy one są faktycznie biodegradowalne w 100% czy moze np w 40%…moze znow ktos nas oszukuje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *