Ubrania z bambusa

Bambus jako roślina i włókno

Bambus to roślina znana z osiągania dużych przyrostów w krótkim czasie (tortury!), dlatego też proces odnowy lasów bambusowych jest znacznie szybszy niż jakichkolwiek innych (istnieje ponad 1000 odmian bambusa, z których niektóre rosną ponad 1 m w ciągu doby). Oprócz spotykanych u nas już wcześniej zastosowań tej niezwykłej rośliny, w ekscentrycznym wystroju wnętrz i jako podpórek do kwiatków, pojawiło się zastosowanie nietypowe – bambusowe ubranka.

Zielona bluza z bambusa i wełny

Do niedawna była to dla nas bajka o żelaznym wilku, aż do ostatnich zakupów. Na półce – jakby równe innym – skromnie leżały skarpetki bambusowe. Bardzo mięciutkie i miłe w dotyku, podobno naturalnie antybakteryjne no i ten ekopierwiastek – nie mogliśmy się powstrzymać. Nie do końca wiedzieliśmy dlaczego ubranie z bambusa na aglojęzycznych stronach pojawiało się często w kontekście “ekologicznym”. Prawdopodobnie dlatego, że oprócz szybkiej regeneracji, uprawa bambusa nie jest aż tak nawozochłonna jak bawełny, nie wymaga stosowania pestycydów a w procesie produkcji włókna bambusowego, podobno nie stosuje się chemicznych dodatków.

Empirycznie stwierdziliśmy, że to bardzo przyjemna alternatywa dla bawełny i z całym przekonaniem zachęcamy do przywdziania bambusa. Belinda, Shirts of Bamboo, za Treehugger

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

1 thought on “Ubrania z bambusa

    Cycolina

    (24 maja 2008 - 11:53)

    moge zamowic taki ciuch?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *