Rower? To nawet dobrze się składa…

Dahon Speed P8 - składany rower wysokiej jakości

Czasami jest tak, że przed zabraniem ze sobą roweru powstrzymują nas jego gabaryty. Brak samochodowego bagażnika, trud podróżowania pociągiem pozbawionym specjalnego wagonu dla rowerów… Przykłady można pewnie mnożyć i każdy z przypadków ma indywidualne rozwiązanie. Jest też cos, co radykalnie zmienia sprawę leżącą u podstaw – wielkość roweru. To rowery składane.

Wiele osób z pewnym rozczuleniem wspomina Wigry 3, lub inne „składaki”. Niektórzy jeżdżą nimi do dziś. Ale postęp technologiczny jest zauważalny również w tej dziedzinie. Obecnie, oprócz prostych w konstrukcji rowerów z jednym zawiasem gdzieś pośrodku ramy, mamy do dyspozycji wynalazki składające się do wymiarów średniej wielkości walizki. I to w 15 sekund!

Dahon po złożeniu

Na polskim rynku chyba najbardziej znaną marką tego rodzaju, jest kalifornijski Dahon. W ofercie jest wiele modeli – od małych rowerów miejskich aż po górskie. Oprócz tego, że się dobrze składają, Dahony wyposażone są w przeróżne, pomysłowe udogodnienia. Na przykład magnesy, które przytrzymują rower po złożeniu albo pompka wbudowana w sztycę siodełka. Po wyjęciu, można ją oprzeć na ziemi, a siodełko pełni rolę uchwytu. Polska strona kieszonkowych rowerów – dahon.pl, a kupić można m.in. w sklepie rowerowym.

Magnesy przytrzymujące złożony rower i pompka ukryta w sztycy siodełka

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

3 thoughts on “Rower? To nawet dobrze się składa…

  wojt

  (2 marca 2006 - 20:05)

  a pamietacie taki rower pelikan? super sie na tym jezdzilo… a ten jest jakby podobny :-)

  ZieloneMigdały

  (2 marca 2006 - 23:09)

  Skoro już mowa o Pelikanie, to przypomniał mi się mój pierwszy rower – składak … Był naprawdę z odzysku i recykligu – wujek znalazł go na śmietniku i zespawał mu ramę, potem tata go pomalował na biało-zielono i dał mu nowe skórzane siodełko …
  KB

  cineczek

  (29 kwietnia 2007 - 11:24)

  a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *