Preserve – zachowajmy siebie i Ziemię w dobrym zdrowiu

Szczoteczki do zębów

Kiedy projektują swoje produkty biorą pod uwagą to, jak będą wyglądać, z czego będą zrobione i co się z nimi stanie – jak się zużyją. Dość wąska gama stylistycznie i ideologicznie spójnych produktów, czyni firmę Preserve łatwo rozpoznawalną. Zwykłe przedmioty codziennego użytku – szczoteczki do zębów, jednorazowe maszynki do golenia, plastikowe talerze i sztućce.

Prawdopodobnie gdyby produkty te nie wyglądały tak nowocześnie, albo nie były tworzone z taką dbałością o środowisko, to nie wyróżniałyby się spośród wielu im podobnych. Ale wzajemne współwystępowanie tych cech po raz kolejny dowodzi, że można w sposób odkrywczy podejść do bardzo już znanych, wydawałoby się wyeksploatowanych tematów. Trudno o rewolucję w produkcji szczoteczek do zębów, ale też okazuje się, że nie jest ona potrzebna – uwagę klienta można przyciągnąć tym, że wykorzystuje się plastik z recyklingu – pochodzący w znacznej części z kubeczków po jogurtach.

Jednorazowa maszynka do golenia

Preserve nie poprzestaje na trosce o cykl życia wytworzonych przez siebie przedmiotów. Swoje zobowiązanie względem środowiska, wypełnia również poprzez wspieranie działalności National Wildlife Federation a równolegle z opisem szczoteczki dla dzieci zamieszcza na stronie ciekawe informacje, dotyczące ginących gatunków.

Pomóż nam zamknąć cykl – skorzystaj z koperty zwrotnej i odeślij do nas swoje zużyte szczoteczki. Nie powstaną z nich nowe, ale sprawimy, żeby materiał z którego są zrobione przydał się jeszcze do produkcji innych przedmiotów – zachęca producent. Jakie to ma właściwie znaczenie – przecież można wrzucić je do zwykłego kontenera na plastik? Ale tu chodzi nie tyle o znaczenie, co o wymowę – Preserve daje wyraźnie do zrozumienia – nie unikamy odpowiedzialności, jesteśmy zatroskani o los waszych odpadów z naszych produktów, bo jesteśmy zatroskani o Ziemię.
Preserve, za Treehugger

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *