Między plastikową a drewnianą zabawką …

Domek z kartonu

… jest zabawka kartonowa. Pamiętam, że jedną z najfajniejszych zabaw mojego dzieciństwa było chowanie się w wielkich kartonowych pudłach, w których można się było zamykać. Jeśli ma się dwa pudła i towarzysza zabawy, to całkiem fajnie jest zestawić je obok siebie i wyciąć sobie okienka na tej samej wysokości. O takiej zabawie nie zapomnieli założyciele Paperpod.

Kartonowy domek dla lalek

Paperpod Cardboard Creations to firma specjalizująca się w projektowaniu i tworzeniu kartonowych zabawek i mebli dla dzieci. W ofercie znajdziemy fotele, które po samodzielnym złożeniu, udźwigną ciężar dorosłego człowieka, domki dla lalek, rakietę kosmiczną i domek w którym można się schować.

Frajda jest podwójna – po pierwsze składanie a po drugie malowanie i ozdabianie według własnego widzimisię. Zabawka prosta i niekłopotliwa, bo jeśli się znudzi można ją złożyć, spalić, albo wyrzucić na kompost. Karton używany do produkcji pochodzi z recyklingu, co przydaje całemu pomysłowi ekosplendoru. A jeśli chodzi o wartość zabawki jako zabawki, to z całym szacunkiem dla gier komputerowych, ale kartonowe pudło bardziej rozwija inwencję i wyobraźnię.
Paperpod Cardboard Creations

Zamek z kartonu

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

4 thoughts on “Między plastikową a drewnianą zabawką …

  IKA

  (5 sierpnia 2008 - 15:08)

  Wspaniałe zabawki-trochę wyobraźni i farb, aby stowrzyć coś niepowtarzalnego. Szkoda,że w Polsce nie ma chętnych (sklepu) do sprzedawania takich zabawek!?

  elrond33

  (6 sierpnia 2008 - 12:11)

  Przy odrobinie wyobraźni można samemu wyczarować takie rzeczy ze starych kartonów. Moi koledzy zrobili swoim dzieciom wielką frajdę budując im kartonowe domki i zamki, przy ich wydatnej współpracy. Świetna zabawa gwarantowana, z pewnością o wiele lepsza i bardziej rozwijająca niż w przypadku gotowych zabawek z chińskiego plastiku. Potrzeba tylko trochę zaangażowania rodziców, nie trzeba kupować gotowych rozwiązań.

  jagoda

  (27 listopada 2008 - 15:26)

  już można kupić coś podobnego w Polsce
  http://www.nacjakreacja.com/?p=p_17&samp;Name=produkty
  chociaż tanie to to nie jest;)
  ale i tak lepsze, niż plastik-fantastik;)

  ekomania

  (2 stycznia 2009 - 18:27)

  Zabawki z kartonu są jeszcze tu: http://trzymyszy.pl/zabawki.html , tu wzory mebelkow do samodzielnego złożenia : http://www.foldschool.com/_gallery/gallery.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *