Zamienimy plastiki w paliwo

Zbiornik z Thermofuel

Holenderska firma Envosmart, planuje budowę rafinerii przetwarzających różne rodzaje plastików w olej napędowy. Również w Polsce.

Technologia opracowana przez australijską firmę Ozmotech pozwala na wykorzystanie nieposortowanych, zanieczyszczonych odpadów plastikowych, do produkcji wysokiej jakości oleju napędowego. Tworzywo może być zabrudzone ziemią, mieć warstwy aluminiowej folii czy strukturę uniemożliwiającą inną formę recyklingu. Teraz jest szansa, że zamiast na wysypisko, trafią do przetwórni. Tam, z 10 ton takich odpadów, powstanie około 9 300 litrów oleju napędowego.

Prezes Envosmart – John Bouterse, zapewnia, że technologia jest przyjazna środowisku. Budowa pierwszej rafinerii rozpocznie się już latem tego roku w Niemczech. Rok później, firma planuje wybudować zakłady w Polsce, Szwecji i Holandii. Produkt finalny procesu rafinacji – ThermoFuel, ma niską zawartość siarki i może być stosowany we wszystkich rodzajach silników Diesla, bez konieczności dokonywania przeróbek. Envosmart, za TreeHugger.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *