Pedalite – pedały z LED-ami

Pedały Pedalite w akcji

Jak powszechnie wiadomo, jeżdżenie rowerem po drogach publicznych nie należy do najbezpieczniejszych czynności. Brak oświetlenia przy rowerze (przepalona żarówka, zepsute dynamo czy wyczerpane baterie) jeszcze pogarszają sytuację. Dziś prezentujemy lampki rowerowe, które chociaż nie oświetlą naszej drogi, to spowodują że będziemy lepiej widoczni.

Pedały rowerowe Pedalite mają wbudowane 3 diody LED, które zasilane są mini-generatorem umieszczonym w korpusie platformy. Włączają się automatycznie, zaraz po rozpoczęciu jazdy i nie przestają mrugać do 12 minut po zaprzestaniu pedałowania (kiedy się zatrzymujemy lub jedziemy „na luzie”). Biała dioda świeci do przodu, żółta na bok a czerwona do tyłu. Bardzo wygodne rozwiązanie:

  • nie potrzeba baterii
  • nie trzeba pamiętać o włączeniu/wyłączeniu
  • długa żywotność źródła światła

Najprawdopodobniej niedługo powinny być dostępne świecące pedały przystosowane do butów SPD. Jeśli zaś chodzi o dodatkowe opory spowodowane działaniem generatora, to dla zwykłego rowerzysty są one praktycznie niezauważalne – ok. 0,5% energii włożonej w pedałowanie jest wykorzystywana do zasilania lampek. Pedalite, pomimo, że kosztują niemało (około 270.00zł), to chwilowo są niedostępne – najbliższa dostawa oczekiwana na koniec marca 2006. Pedalite, za C.I.C.L.E.

Pedalite - pedał z diodami LED

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.