Meble jak klocki Lego

Modularne meble Legare


Fajnie jest od czasu do czasu przemeblować pokój, czy biuro. Niestety konwencjonalne meble często nie pozwalają na zbyt radykalne zmiany. Co więcej, zmiany nawet minimalne mogą nie być możliwe – przecież półki są zamontowane na stałe, a biurko ma takie a nie inne wymiary.

Istnieją jednak rozwiązania bardziej elastyczne – meble modularne. Jednym z przykładów, może być seria mebli Ivar sprzedawana w sklepach IKEA. Można przestawiać półki, instalować szuflady i zamykane szafki tam, gdzie chcemy. Jednak Ivar wygląda… no cóż, powiedzmy, że dość ascetycznie. Dla chcących pogodzić możliwość (prawie) dowolnej aranżacji z wyższymi doznaniami estetycznymi, polecamy firmę Legare.

Wyglądają one całkiem elegancko, jak na meble składane bez użycia jakichkolwiek (!) narzędzi. Wszystkie elementy mają nacięcia, w które wsuwane są wypustki elementu prostopadłego. Kolejne elementy dokładane do konstrukcji, blokują te złożone w poprzednim kroku. Wszystko wykonane jest z drewna brzozowego, co zapewnia dobrą wytrzymałość, nawet przy częstym rozkładaniu i składaniu. A prostota i brak potrzeby używania narzędzi z pewnością do tego zachęca! Krótki filmik jest dowodem na to, że jedna osoba może złożyć w 3 minuty sporej wielkości biurko. Firma zapewnia, że 99% surowca jest wykorzystane w produkcji, dlatego też ilość odpadków jest minimalna. Ponadto, drewno to pochodzi tylko z dobrze zarządzanych lasów, czego dowodem jest certyfikat z FSC (Forest Stewardship Council). Jest to jeden z najostrzejszych procesów certyfikowania w przemyśle drzewnym, stworzony po to, by zapewnić konsumentom niezależny system identyfikacji produktów z lasów zarządzanych prawidłowo pod względem ekologicznym, społecznym i ekonomicznym. Legare Furniture, za PopGadget.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *