Drewniane obrączki

Drewniane obrączki Touchwood

Walentynki… Być może ktoś zechce podarować z tej okazji drugiej osobie jakiś miły drobiazg. Mamy coś dla tych, którzy szukają natchnienia i pomysłu – biżuteria z drewna. Rada być może spóźniona, ale zawsze.

Drewniane obrączki ręcznie robione w Kanadzie przez państwa Finch zrobiły na nas wrażenie. Każda z nich wykonana jest z cieniutkich paseczków drewna, wyginanych na parze, sklejanych, wykańczanych drobnym papierem ściernym. Z wielką starannością i wyczuciem dobierane są kolory drewna, aby biżuteria wyglądała naprawdę pięknie.

Nie tylko piękno urzeka w tej manufakturze. Surowiec pozyskiwany jest we wzorowy spsób – ze starych, zwalonych drzew, upadłych gałęzi czy kawałków kory. Skrawki co bardziej egzotycznych gatunków pochodzą z zakładów stolarskich, gdzie jako odpadki, trafiły by do kosza. Klej i środki wykorzystywane do wykańczania obrączek są bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Można zamówić wersję zabezpieczoną lakierem, woskiem lub olejem.

Drewniane obrączki Touchwood

No właśnie, zamówić! Obrączki wykonywane są na indywidualne zamówienie. Jedną z nich stworzono na podstawie rysunku klienta. Chciał odtworzyć obrączkę, która utonęła w jeziorze. Nowa, myślę że nie mniej piękna, na pewno nie zatonie. Prześliczne Touchwood rings, za Hippyshopper.

Zobacz również:

 • Brak powiązanych tematów

3 thoughts on “Drewniane obrączki

  Stegin

  (26 września 2008 - 09:45)

  zarąbiste są te obrączki. Jak i gdzie je można zamówic?? czy jest ktoś w polsce kto je robi??

  gabi

  (1 października 2008 - 14:48)

  marynia

  (15 czerwca 2015 - 07:14)

  W Polsce obrączki z drewnem zamówicie na http://www.inneobraczki.pl
  robi je Andrzej Bielak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *