Słoneczne doładowanie

Bateria Solar-Roll podłączona do laptopa

Czy zdarzyło się kiedyś, że akumulator w Waszym telefonie lub aparacie rozładował się w najmniej odpowiednim momencie? Firma Brunton oferuje coś, co w takiej sytuacji może okazać się bardzo pomocne.

SolarRoll jest przenośnym panelem słonecznym, umożliwiającym bezpośrednie podłączenie telefonu, aparatu, odbiornika GPS lub ładowarki do baterii. Elastyczna, ważąca poniżej 0,5 kg bateria słoneczna, po rozwinięciu ma wymiary ok. 30 na 145 cm. Jest wodoodporna i wytrzymała, a nowoczesna konstrukcja ogniwa zapewnia dobrą skuteczność, pomimo słabego oświetlenia. Maksymalna moc dostarczana z tego urządzenia to 14 W (15,4 V / 900 mA), co wg producenta, powinno wystarczyć nawet do podładowania laptopa. Potrzebujący większej ilości energii, mogą połączyć ze sobą kilka paneli.

Po zwinięciu, panel można przechowywać i przenosić w będącej na wyposażeniu tubie. Cena niestety nie jest niska – wynosi 399,00 USD (1260,00 PLN), ale Brunton ma w swej ofercie również tańsze rozwiązania – niestety już o mniejszej mocy.
SolarRoll
za Good Comonsense

Rozwinięta bateria Solar-Roll

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *