Winylowe opakowanie na iPoda

iPod w winylowej płycie

Być może wśród właścicieli nowych, lśniących iPodów są tacy, którzy pamiętają jeszcze czasy gramofonów. Być może są nawet tacy, którzy mają kolekcję płyt winylowych. To właśnie z myślą o tych ostatnich powstało 45 iPod Cases, czyli Pudełka na Ipody z 45. Jakie znowu 45. zapytają ci, którzy nie są w pierwszej i drugiej kategorii posiadaczy iPoda…

Otóż dla niewtajemniczonych w winylowy świat – 45 to małe płyty winylowe, które obracały się na talerzu gramofonu z prędkością… tak! 45 obrotów na minutę. Od dużych płyt (33 obroty/minutę) różnią się wielkością środkowego otworu oraz oczywiście ilością muzyki jaka się na nich mieściła. Ten środkowy otwór zadecydował o tym, że właśnie 45. są doskonałym materiałem na opakowanie dla iPoda, bo wielkość otworu odpowiada wielkości kółka nawigacyjnego w tym odtwarzaczu.

iPod w winylowej płycie

Wystarczy wysłać płytę do 45 iPod Cases a oni ją odpowiednio wytną, poskładają, podkleją filcem i odeślą. Cena? Oczywiście 45 dolarów. Ekologicznie, bo przecież wykorzystujemy istniejące już płyty a 40% włókien filcu użytego do wyściełania opakowania pochodzi z recyklingu. Wystarczy odżałować starą płytę aby otrzymać unikalne i bardzo fajnie wyglądające opakowanie dla iPoda. 45 iPod Cases za TreeHugger.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów
-->