Zaczepiłem człowieka z bromptonem

Rower składany Brompton

Ostatnio po wyjściu z pracy, na ulicy Kruczej udało mi się spostrzec człowieka na bromptonie. Brompton to brytyjska firma produkująca składane rowery słynące z solidnej konstrukcji. Mają one również pewną, bardzo charakterystyczną cechę – ich tylne koło związane jest z resztą roweru tylko poprzez zawias znajdujący się tuż za suportem.

Rower składany Brompton

Tego dnia najwyraźniej miałem szczęście. Człowiek z bromptonem zupełnie przypadkowo znów pojawił się na mojej drodze (pomylił wyjścia z przejścia podziemnego). Nie mogłem się powstrzymać i zagadnąłem go o rower. Okazało się, że właściciel zielonego bromptona (niestety z wrażenia nie zapytałem nawet jak ma na imię) jest bardzo sympatyczny – opowiedział mi nieco o rowerze, zademonstrował jak się składa i rozkłada. Wcześniej już wiedziałem o tym, że w Polsce nie ma gdzie bromptona kupić. Ten zielony egzemplarz przyjechał do nas z Holandii. Właściciel jest z niego bardzo zadowolony – bez trudu zabiera go ze sobą do pociągu, którym dojeżdża do Warszawy.

Rower składany Brompton

Wracając do zagadnień technicznych – zawieszone tylne koło, to nie tylko pierwszy etap przy składaniu roweru. „Podwinięcie” koła pod rower zastępuje również nóżkę przy parkowaniu. Brompton opiera się wtedy na czterech małych rolkach znajdujących się na bagażniku (lub dwóch gdy bagażnika brak). Po całkowitym złożeniu roweru umożliwiają one toczenie go po chodniku. Szkoda, że dahony nie mają takiego rozwiązania… Brompton i holenderski sklep Tromm.

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów
-->