TerraMai – drewno odzyskane po 100 latach

Stare drewno - skarb dla TerraMai

TerraMai to amerykańska firma o ciekawym i niespotykanym profilu. Jej działanie polega na pozyskiwaniu drewna ze starych chałup, szop oraz innych drewnianych konstrukcji i przywracaniu go do obiegu.

Jeszcze na początku zeszłego wieku, drewno było podstawowym materiałem budowlanym. Potrzebny surowiec pozyskiwano nie z rachitycznych lasów hodowlanych – pod topór szły najbardziej okazałe i wiekowe drzewa. Były one źródłem drewna o najwyższej jakości – prostego, czystego i mocnego.

Misją TerraMai jest wykorzystanie tego drewna raz jeszcze – stare budynki, konstrukcje mostów, słupy a nawet podkłady kolejowe służą do stworzenia czegoś nowego. Działanie takie ma wiele zalet:

  • klienci otrzymują piękne, stare drewno, o unikalnym wyglądzie,
  • większość drewna z odzysku była sezonowana przez kilkadziesiąt lat, dzięki czemu prawdopodobieństwo wystąpienia wypaczeń, skrzywień i skręceń jest znikome,
  • pochodzenie surowca ze starych drzew gwarantuje większą jego „czystość” – mniejszą ilość sęków i innych naturalnych skaz,
  • naturalnie rosnące drzewa mają większą gęstość słoi od drzew z lasu nasadzonego, przez co ich drewno jest dużo mocniejsze i trwalsze,
  • zmniejsza się zapotrzebowanie na drewno pochodzące z obecnie rosnących lasów.

Produkty finalne TerraMai - piękne deski

Sztandarowym produktem TerraMai są drewniane podłogi. Dostępne są różne kolory i gatunki drewna oraz rozmaite sposoby wykończenia. Oprócz podłóg, w ofercie znajdują się również deski tarasowe, panele ścienne zewnętrzne i wewnętrzne oraz duże elementy konstrukcyjne. Firma jest otwarta na indywidualne zamówienia – specjalistyczny warsztat tartaczny przecina wybrane drewno do wymaganych wymiarów.

Bardzo nas cieszy istnienie takich przedsiębiorstw jak TerraMai, czy Urban HardWoods. Mniej ściętych drzew, więcej starego, pięknego drewna. TerraMai, za GreenFusion.

Deski ze starego drewna

Zobacz również:

  • Brak powiązanych tematów
-->